Čunát, Štěrba, Procházka, Fišera, Srdínko, Hlinka, Drda, Janásek

Hamerle, Novotný, Urbanec, Homolka, Horváth, Reiniš, Fořt, Sýbek, Záhora, Korous, Sumerauer, Król

Zeman

Baník porazil Milevsko a již je na 2. místě

Ve 13. kole druhé hokejové ligy dorazilo do Sokolova mužstvo Milevska, které v této sezoně ještě nevyhrálo v základní hrací době. A Jihočechům se naplno nepodařilo bodovat ani tentokrát. Všechny tři body zůstávají doma, když Sokolov zvítězil 3:1 po třetinách 2:1, 1:0, 0:0.

Do brány Sokolova se opět postavil odchovanec Habal, do sestavy se pak vrátili Schusser a Kverka, kteří zaujali místa v první pětce.

Od začátku byl Baník aktivnější a brzy se dočkal prvního gólu. Nejprve byli vzájemně vyloučeni sokolovský Boušek a hostující Štěrba. Při hře 4 na 4 rozhodčí signalizoval další trest pro hosty, když Baník rozebral obranu soupeře jako lego. Po pěkné kombinaci na jeden dotek zakončoval do odkryté brány Tomáš Sýkora a domácí vedli 1:0.

Milevsko v úvodu nestačilo v pohybu a pomáhalo si fauly. Po vyloučení Horvátha a opět Štěrby měl Baník výhodu přesilové hry 5 na 3. Tu sehrál Sokolov velmi dobře. Nejprve do okryté brány neumístil puk Boušek, po něm z druhé strany Koblasa, až se kotouč znovu dostal k volnému Ladislavovi Bouškovi, jenž napodruhé již Pipka překonal – 2:0.

Baník si tak vytvořil důležitý náskok a mohl hrát s klidem. Jenže se vylučovalo i na domácí straně a Sokolov se tak dostal z tempa. Přesilovku 5 na 3 hrálo i Milevsko, trojice domácích se však ubránila. Až při vyloučení Kverky hosté udeřili. Baník v oslabení vyhodil puk, jenže všichni domácí hráči se rozhodli střídat. V tom momentě našel Fišera dlouhou přihrávkou najetého Josefa Urbance, jenž pěknou střelou překonal Habala – 2:1. Za stejného stavu se odcházelo do šaten i po uplynutí prvních dvaceti minut.

Na začátku druhé třetiny hrál Baník další přesilovku 5 na 3, ale tentokrát se hosté ubránili. Ve 26. minutě nebylo Milevsko daleko od vyrovnání, jenže Habal své mužstvo podržel.

Šanci na zvýšení vedení Baníku měl ve 31. minutě v přesilové hře Koblasa, ale zblízka trefil jen gólmana. Z protiútoku měli šanci i hosté, avšak Habal znovu kraloval.

Ve 35. minutě nejprve fauloval hostující Novotný a po něm vyhodil puk mimo hrací plochu Król. Baník tak hrál znovu přesilovku 5 na 3. A ta byla využita. Koblasa přenesl hru na Bouška, který se neukvapil a přihrál před bránu Václavovi Dobřemyslovi, na kterého zbyla už jen prázdná brána – 3:1.

Třetí třetina nabídla nejméně gólových situací. Baník hru kontroloval, ale přes urputnou obranu Milevska se nedostával snadno. To však domácím příliš vadit nemuselo. Čas ubíhal a do šancí se Jihočeši nedostávali, a to ani při vyloučení Kašpara. Navíc v 58. minutě byl vyloučen Urbanec a Milevsko tak místo tlaku dohrávalo v oslabení. V přesilové hře měl Baník ještě několik příležitostí, ale vylámal si zuby na gólmanovi Pipkovi, jenž podal velmi dobrý výkon.

Baník tak dovedl zápas do vítězného konce a popáté za sebou mohl slavit vítězství za plný počet bodů. Hokej asi pro diváky nebyl tentokrát až tolik atraktivní, ale důležité jsou získané tři body proti nepříjemnému soupeři, které Baník katapultovaly na druhé místo v tabulce.

V dalším utkání nastoupí Baník v sobotu 9.11.2013 na ledě nováčka z Vrchlabí. Doma hraje Sokolov v sobotu 16.11.2013, kdy od 17.30 hodin přivítáme starého známého z playoff – tým Děčína.