Vondráček, Hamerský, Poskočil, Klement, Kolář, Pulec, Provazník, Lenoch

Jakubec, Filip M., Fořt, Jirků, Moučka, Šťastný, Březina, Bláha, Gengel, Oppelt, Filip D., Svoboda

Ivan Houda

Bravo! Baník vybojoval tři body i ve Vrchlabí

Ve 14.kole 2.ligy hrál Baník na ledě nováčka z Vrchlabí a dokázal bodovat i zde. Po gólech Václava Dobřemysla, Petra Račanského a Jaromíra Kverky zvítězil Sokolov 3:1.

Ve 14. kole 2. hokejové ligy zajížděl Baník na led HC Stadion Vrchlabí. V utkání tří různých třetin, kdy v první třetině byli lepší sokolovští, ve druhé měli herně lehce navrch domácí a třetí třetina přinesla vyrovnaný boj, zvítězili nakonec Baníkovci 1:3 po třetinách 0:1, 0:1 a 1:1.

Hned od úvodu bylo utkání bruslařsky na vysoké úrovni, nicméně v prvních pěti minutách si ani jeden z gólmanů nesáhl na puk. Poté začal Baník být aktivnější a kontroloval hru. V desáté a dvanácté minutě měli hosté možnost přesilových her, ale i když se usadili v obranném pásmu vrchlabských, gólový efekt to nepřineslo. Baník se prosadil až v 16. minutě, když se po ose Boušek – Koblasa dostal ke kotouči kapitán Venca Dobřemysl a jeho střela se odrazila od bruslí domácího obránce do branky – 0:1. Domácí hráli svou první přesilovku v posledních dvou minutách prvního dějství, ale branku dobře chytajícího Hrušky nijak zvlášť neohrozili.

Nástup do druhé dvacetiminutovky měli lepší domácí hokejisté, ale nad Hruškou ve svých střeleckých situacích nezvítězili. Naopak ve 26. minutě po buly v obranném pásmu vrchlabských a přihrávce Říhy objel branku domácích Račanský a pod betony brankáře prostrčil puk do sítě – 0:2. Zvýšit na ještě vyšší brankový rozdíl mohl Švec, Jeschke si však s jeho koncovkou poradil. Domácí mužstvo se ale nevzdávalo a jeho hráči zaměstnávali Hrušku čím dál častěji. Ten si však se všemi jejich střelami či kombinacemi poradil. Před koncem třetiny to již na snížení náskoku hostů vypadalo, když se v nadějných situací ocitli domácí Jakubec a po něm Fořt, skóre ale po 40ti minutách zůstalo 0:2 pro Baník.

Třetí třetina byla na střelbu nejbohatší. Úvod opět patřil domácím, kteří chvílemi zle dotírali před Hruškovou brankou, v jedné situaci se už poměrně slušně naplněný stadion radoval, ale rozhodčí jasně rozhodl, že se o gól nejednalo. Poté měl obrovskou šanci Boušek, ale zvýšit náskok Baníku se mu nepodařilo. Domácí měli ještě v 54. minutě možnost se skóre něco udělat při přesilové hře, sokolovští se však ubránili a naopak udeřili oni. Přihrávku na levé křídlo dostal od Tomáše Rohana Kverka a pěknou střelou rozhodl o osudu utkání – 0:3. Dvě minuty před základní hrací dobou se nakonec domácím podařilo alespoň snížit, když jejich branku vstřelil Martin Filip po přihrávce Gengela – 1:3. To byl poslední zápis do účtu utkání a hosté si nakonec zaslouženě odvezli z Podkrkonoší tři body.

Baníkovci tak vyhráli již pošesté v řadě a doufejme, že v dalším utkání, které sehrají na domácím ledě v sobotu 16.11. od 17.30 hodin budou pokračovat ve výborných výkonech a proti mužstvu HC Děčín budou opět bodovat.