Hříbal, Procházka, Kaltenböck, Motejlek, Saska, Molnár "A", Zdvořáček

Faigl, Oliverius "C", Zíka "A", Šetka, Merta, Kuchynka, Racek, Chládek, Müller

Chládek

Baník nad Děčínem vyhrál a vede ligu!

V 15. kole druhé hokejové ligy porazil Baník mužstvo Děčína 6:2 a díky tomu vede tabulku celé soutěže. Góly domácích stříleli 2x Boušek, Vaněk, Račanský, Kverka a Říha

Baník vstoupil do utkání aktivně. Již v první minutě se do velké příležitosti dostal Dobřemysl, ale Šticha se překonat nenechal. Čisté konto však děčínskému brankáři vydrželo pouze do poloviny páté minuty. To v přesilové hře pěknou kombinační akci předvedla první pětka a na konci zakončoval Dominik Vaněk do odkryté brány – 1:0. Stejný hráč mohl zvýšit vzápětí, avšak svůj nájezd nezakončil. V 9. minutě se již solidně zaplněné ochozy radovaly znovu. Čtvrtá útočná formace dostala svého protivníka pod tlak, před bránou se zjevil Petr Račanský a překonal Štichu – 2:0.

Ve 13. minutě trefil Dobřemysl břevno a poté se již ke slovu dostali také hosté. Při hře 4 na 4 měl prostor Martin Motejlek a podařenou střelou o tyč překonal Hrušku – 2:1. V 17. minutě mohlo být srovnáno, ale Hruška se zaskvěl proti Faiglovi. Domácí brankář svůj tým podržel i v poslední minutě první třetiny, kdy Děčín v útočné třetině zle zatápěl a Hruška musel vytáhnout tři skvělé zákroky.

Do druhé třetiny vstupoval Baník za vedení 2:1. To však nevydrželo dlouho. Hosté zamkli Baník v jeho obraném pásmu, Zika přihrál před bránu a Tomáš Faigl se dokázal před bránou prosadit – 2:2. Vstřelené góly Děčín nakoply a Severočeši byli Baníku vyrovnaným soupeřem, někdy i aktivnějším než domácí tým. Ten po odstoupení Sýkory již dohrával na tři útočné formace a navíc ve 34. minutě ze zdravotních důvodů vystřídal sokolovský gólman Hruška, kterého nahradil Švagr.

Po změně gólmana zvýšil Baník na obrátkách a ještě v téže minutě slavil třetí gól. I když hodně sporný. Před bránou se k dorážkám dostal Boušek, puk ležel před gólmanem, rozhodčí ho neviděl a tak zapískal. Jenže v ten moment Ladislav Boušek překonal Štichu. Hvizd zřejmě přišel o chlup dříve, než puk překročil brankovou čáru, avšak hlavní sudí byl nekompromisní a gól uznal i přes mohutné protesty hostí – 3:2. Od této chvíle se na ledě začalo jiskřit, diváci se dostali do varu a to vše domácím hráčům vyhovovalo.

Velkou šanci měl ve 37. minutě Schusser, skóre se však neměnilo. Jinak tomu bylo v poslední minutě druhé třetiny, kdy se Vaňkovi nejprve nepovedla přihrávka na obránce a tak sokolovský útočník nahodil puk před bránu, kde ho šikovně tečoval Jaromír Kverka a Baník vedl 4:2.

Hned v úvodu posledního dějství trefil Rohan břevno, když tvrdě pálil z křídla. Čas pro Děčín ubíhal, Baník poctivě bránil a nepouštěl Děčín na dostřel. Navíc v 51. minutě hostující Oliverius nesportovně, úplně mimo hru, atakoval hokejkou Kverku, rozhodčí zákrok viděl a poslal děčínského kapitána do kabin s trestem ve hře. Baník zbytečný faul ve dlouhé přesilovce potrestal, a to velmi brzy. Od modré čáry vystřelil Schusser, před bránou se objevil s chutí hrající Ladislav Boušek a puk dorazil za záda Štichy – 5:2. V čase 52:00 se skóre měnilo znovu, když Baník přidal v pětiminutové přesilovce další gól. Kašpar s Račanským se nahrnuli před bránu a Ivan Říha se trefil naprosto přesně – 6:2.

Faul Oliveriuse tak přišel Děčín velmi draho a navíc brzy mohl přidat další gól Rohan. Tentokrát ale Šticha zasáhl. O výsledku však již bylo jasno a za potlesku diváků dovedl Baník zápas do vítězného konce.

V zápase, který se musel divákům líbit, vyhrál Baník 6:2. A protože Kolín v Táboře prohrál, dostal se Sokolov na první místo v tabulce.

V 16. kole má Baník volno, následně ho však čekají dva domácí zápasy. Nejprve ve středu 27.11.2013 se na zimním stadionu v Sokolově odehraje derby proti týmu Klatov. V sobotu 30.11.2013 pak vstoupí druhá liga do své druhé poloviny. A tu sokolovští hokejisté zahájí domácím zápasem proti Táboru.