Havran, Černý, Kanov "A", Heršálek "A", Liška, Klíma

Pechánek, Krätzer, Kellner, Hájek, Sladký, J. Matušík "C", Kolomý, Mařík, Seidl, Drda

T. Matušík

Šlágr kola vyzněl lépe pro Tábor

V 18. kole druhé hokejové ligy se proti sobě postavila dvě mužstva z úplného čela tabulky. Zápas dopadl lépe pro Tábor, který zvítězil 4:2 a upevnil si vedoucí pozici v tabulce.
Patnáct stovek diváků se přišlo v Sokolově podívat na přímý souboj o první místo skupiny Západ. Postavení obou týmů ve druhé lize ostatně odpovídalo i dění na ledě, hrál se vynikající hokej nadprůměrné kvality. Úspěšnější byli v sobotu přece jen zkušenější hosté, kteří uhájili vedoucí postavení v soutěži. Domácí fanoušci přesto odcházeli ze zimního stadionu většinou spokojeni, několik stovek jich zůstalo na svých místech i po závěrečné siréně a sokolovským borcům poděkovali za výkon mohutným skandováním Baník, Baník.

Hostům vyšel mezi hornickými mantinely výborně začátek utkání. Již ve 2. minutě je poslal do vedení kapitán Matušík. Branka hosty uklidnila, naopak Baníku chyběla lehkost z předešlých zápasů. Postupně se sokolovští borci dostávali do hry, ale Pance v brance Jihočechů v úvodní dvacetiminutovce nepřekonali. „První třetina byla z naší strany hodně nervózní. Bylo vidět, že kluci hodně chtějí, odskakoval jim puk, měli jsme tam několik špatných rozehrávek, nebylo to ani v takovém pohybu, jak bychom chtěli," nezářil spokojeností kouč Sokolova Mikuláš Antonik.

Ve druhé třetině se hra Baníku zlepšila. Domácí si hned v úvodu vykoledovali dvě přesilové hry, dopravit kotouč do klece Tábora se jim však nepodařilo. A tak udeřilo na druhé straně kluziště, kde domácí obránci nešťastně srazili po důrazném počínání agilně hrajícího Matušíka poskakující puk za záda Habala - 0:2. Poté se však slušně zaplněné ochozy konečně dočkaly. Ve 34. minutě uklidil povedenou přihrávku Grmana do branky Tábora Vaněk. A po další minutě bylo dokonce srovnáno. Při obléhání jihočeské svatyně si hostující obránce Havran musel vypomoci sevřením kotouče rukou a nařízené trestné střílení proměnil umístěnou střelou pod horní tyčku kapitán Dobřemysl - 2:2. Poté měli poprvé v utkání výhodu přesilové hry Jihočeši, i když hlavní sudí Kostourek viděl pouze držení Ruprechta, nikoliv již oplácení táborského hráče. Hosté početní výhodu nevyužili. Po návratu sokolovského obránce na led putoval na trestnou lavici ještě Boušek, ale ani jeho vyloučení Tábor nepotrestal. Naopak. Hosté, kteří nesli průběh utkání velmi nelibě, přišli před závěrem prostřední části hry o Klímu, který za nesportovní chování vyfasoval desetiminutový osobní trest. „Ve druhé třetině jsme srovnali s Táborem krok, zatlačili jsme ho. Mně tam ale pořád chybí větší přímočarost, zvláště proti takhle silovému soupeři, který nás na mantinelech prostě udrží. Musíme se víc tlačit před branku," hodnotil prostřední část hry trenér Baníku.

Kvalitní podívaná pokračovala i ve třetí třetině. Dále se hrál rychlý hokej, diváci se nenudili. Baník se snažil strhnout výhru na svou stranu, hosté odpovídali nebezpečnými protiútoky. Rozřešení přinesla nakonec 54. minuta, ve které po domácím zaváhání strhl vedení zpět na stranu Tábora Kellner. „Byla to naše chyba. V tak vyrovnaném utkání nemůžeme nechat jejich hráče takhle v klidu vystřelit," litoval Antonik. Závěrečnou snahu o vyrovnání vzápětí přibrzdil nešťastným faulem Račanský, který chtěl v pádu zasáhnout kotouč, ale podrazil hostujícího hráče. Domácí oslabení přečkali. Když dvě a půl minuty před koncem obdržel za faul kolenem trest i hostující Klíma, sáhli domácí k odvolání Habala. Přesilovku šest proti čtyřem však ve vyrovnávací branku nepřetavili, naopak v čase 59:26 poslal kotouč do opuštěné sokolovské klece znovu kapitán Tábora Matušík. „Kluci bojovali, snažili se. Nedá se nic dělat, jdeme dál," uzavřel ohlédnutí za utkáním sokolovský kouč.