1.8. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Duel s Ústím hodnotí Tomáš Rohan a Karel Mlejnek

První přípravné utkání hodnotí trenér Karel Mlejnek a nový kapitán týmu Tomáš Rohan.

Přípravný zápas s Ústím nad Labem přinesl prohru Baníku 1:5, ale jinak diváci mohli vidět (až na závěr) vyrovnaný zápas. Fanoušci se na utkání zcela jistě těšili a nejinak tomu bylo u hráčů. „Na první utkání jsme se všichni těšili. Myslím si, že za výkon se vůbec nemusíme stydět. Ale dojem z utkání nám zkazilo posledních deset minut. Jinak utkání bylo vyrovnané, možná po tři čtvrtiny času jsme měli maličko více ze hry. Ale to se nepočítá a zápas jsme prohráli, “hodnotí zápas útočník Tomáš Rohan.

Ve stejném duchu hovoří i domácí trenér Karel Mlejnek. „Myslím, že dnešní utkání výsledkově neodpovídá tomu, co se na ledě dělo. První dvě třetiny jsme předváděli velice dobrou hru. Bohužel v poslední třetině došlo u nás k určitému kolapsu. Udělali jsme individuální chyby, dělali jsme chyby na modrých čarách, kdy jsme dostali minimálně tři branky. Chci ale, aby utkání vyznělo pozitivně. Byla to konfrontace s prvoligovým soupeřem a věřím tomu, že v pokročilejší fázi sezony bychom takový zápas byli schopni odehrát v šedesáti minutách, tak jako jsme ho sehráli v minutách čtyřiceti.“

Baník svého soupeře vysoko přestřílel, ale i jak je zřejmé z výsledku, efektivita byla na straně ústeckého týmu. Kouč Baníku k této statistice má svůj pohled na věc. „Poměr střel je asi dobré vědět, ale na druhou stranu je také dobré se podívat, jaké střely to byly. A v momentě, kdy máme střely od modré a nemáme nikoho na clonění a dorážení, tak to neberu jako střelu ohrožující bránu. Poměr střel bych tedy bral spíše dle toho, jestli to jsou střely gólové. Raději tedy budu, když budeme mít méně střel, ale z nich více těch gólových. Tím nechci říct, že jsme neměli gólové příležitosti. Ty jsme měli, troufám si říct stejně jako soupeř. Ale potřebujeme zkrátka gólové střely. Nepotřebujeme střely od mantinelu, od modré čáry, protože v dnešní době to již brankáři chytají. My potřebujeme brankáři udělat problém. A v tom si myslím, že jsme dnes měli mezery, v té produktivitě,“vysvětluje trenér Sokolova.

I Tomáš Rohan vidí hlavní rozdíl ve využívání šancí. „Musím říct, že jsme měli dost šancí, ale Ústí bylo lepší v produktivitě. To musíme zlepšit. A když to zlepšíme, tak tyto vyrovnané zápasy budeme vyhrávat.“

Baník, stejně jako jeho soupeř šel na k zápasu z plného, náročného tréninku. „Měli jsme teď v tréninku těžký týden a i to utkání bylo náročné. Nevěděl jsem, jestli budeme hrát na tři nebo čtyři lajny. A zaplaťpánbůh, že jsme hráli na ty čtyři, protože na tři pětky by to byl poměrně masakr. Ale myslím, že se s tím každý porval a každý na ledě odvedl slušnou práci,“pokračuje jeden z nejzkušenějších hráčů mladého kádru Baníku.

K utkání vyjel Tomáš Rohan s kapitánským céčkem. „Klasicky proběhla volba kapitána a zvolila si mě kabina. Budu dělat vše pro to, abych kluky nezklamal.Řeč před utkáním ani nemám. Spíš jsem takový hecíř. Kluky namotivuji, povzbudím, "objasňuje nový kapitán Baníku.