6.8. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Baníkovci navštívili Virtuální realitu

V přípravném období si Baníkovci vyzkoušeli hokej také trochu jinak.

Před pondělní tréninkovou jednotkou si mladší část týmu odskočila do herny Virtuální reality Sokolov, která se nachází v ulici Petra Chelčického.

Virtuální realita je technologie, která vám umožňuje nahlédnout do vzdálených míst nejenom naší planety. Vyzkoušíte si extrémní zážitky nebo si zahrajete opravdu intenzivní hry. Stačí jen nasadit brýle a jste uvnitř nového světa, který je všude okolo vás. Pocit zanoření se do virtuálního světa je mimořádně realistický a pohlcující zároveň.

A tuto novinku si vyzkoušeli i hráči Baníku. Po úvodním seznámení s technologií se hokejisté pustili do hraní her a hned v úvodu se Adam Rulík projevil téměř jako profík. Větší problémy pak hokejistům paradoxně dělalo virtuální hraní hokeje. Michal Hotěk si vyzkoušel i pozici brankáře, za to střílení gólů si hráči schovávali až na led skutečný. Až na Patrika Michálka, který jako jeden z mála dokázal překonávat virtuálního gólmana pravidelně. Michael Čejka si pak i vyzkoušel, jaké to je se procházet na výškové budově jenom na úzkém prkně a také situaci, kdy se bohužel šlápne vedle. Hráči si pak vyzkoušeli i další hry.

A hokejisté nebyli v herně Virtuální reality náhodou. V nové sezoně totiž dojde ke spolupráci mezi klubem a právě tímto podnikem a profitovat z toho budou fanoušci Baníku. Baník z Virtuální reality Sokolov totiž obdrží vouchery na hraní, které následně bude rozdávat právě mezi fanoušky při soutěžích.

Virtuální realita je nevšední zábava, která rozhodně stojí za návštěvu…