1.9. 2018 | Mládež | Tomáš Bouda
Mládež Baníku trénovala s Martinem Frkem

Led doslova našlapaný malými hokejisty, rodiče v ochozech a na ledě slavný dres Detroitu Red Wings. Takový byl v uplynulém týdnu trénink mládeže na sokolovském zimním stadionu. Na Baník totiž zavítala vzácná návštěva z NHL, útočník Martin Frk.

Speciální trénink se týkal hned čtyř mládežnických kategorií, konkrétně třetí třídy, čtvrté třídy, mladších a starších žáků. Ledová plocha tak byla rozdělena na čtvrtiny, kde si trenéři připravili pro své svěřence program v rámci tréninku. A Martin Frk jednotlivé čtvrtiny prostřídal, předváděl dovedností činnosti na ledě, zahrál si malými hokejisty na dvě brány, či jen stínoval jako obránce.

Hokejista z nejprestižnější soutěže na světě byl v jednom kole. Ale trénink měl říz. Malí baníkovci měli motivaci, nasazení přes 100 % a bylo vidět, že na tomto tréninku nikdo z desítek hráčů na ledě nic nevypustí.

V závěru pak Martin Frk ještě všem ukázal, proč je brán jako jeden z hráčů s nejtvrdší střelou na světě. Ale ani to neodradilo jednoho z malých gólmanů, aby se následně proti dvěma střelám Martina Frka postavil do brány. Martin samozřejmě trochu ubral na intenzitě a to se mu vymstilo. Sokolovský malý gólman byl stoprocentní.

Poté ještě následovalo jak společné, tak focení s jednotlivci přímo na ledě. Po zasloužené sprše pak byl Martin k dispozici ve VIP místnosti k autogramiádě. Za ochotu, trpělivost a příjemné jednání zaslouží Martin obdiv, neboť zájemců o podpis či fotku bylo opravdu hodně.

Baník tak poté, co v letní přípravě si s mládeží zatrénovali hráči A-týmu a na ledě absolvoval trénink s žáky i Radek Duda, představil mládeži další výraznou osobnost českého hokeje. A v těchto akcích chce Baník pokračovat i nadále, neboť akce podobného charakteru mají smysl. Ten kdo viděl nasazení a zápal malých hokejistů při tréninku s Martinem Frkem, musí tomu dát za pravdu…

Rozhovor s Martinem Frkem:

Absolvoval jsi trénink s žáky a následně focení a autogramiádu. Jak tuto akci hodnotíš?

Myslím si, že to je dobrý nápad a super akce. Mohu tak pomoct těm, co začínají s hokejem, říct jim co a jak. A samozřejmě je to reklama i pro mě. Čas mám poměrně nabitý, hodně trénuji, ale jsem rád, že jsem se k tomu dostal a že jsem dostal od pana Mlejnka pozvánku. Pan Mlejnek mě trénoval v dorostu a já si jeho pozvání vážím a moc rád jsem přijel.

Vzpomeneš si na své začátky, jestli jste něco podobného měli vy, když jste byli malí?

Asi jsme něco podobného měli. Ale když jsem byl úplně malinký a začínal jsem, tak si to moc nepamatuju. Ale vím, že s námi někdo byl a vždycky to pro nás bylo super vidět někoho staršího, jak to umí. Chtěl jsem pak být stejně dobrý jako on, ale ono to prostě chvilku trvá, než člověk vyroste a vše se naučí. Takže doufám, že dnes si kluci z toho aspoň něco vzali a pomůže jim to v jejich kariéře.

Co bys jim vzkázal nebo poradil?

Hlavně, aby z toho měli radost! Je to krásný, kolektivní sport, tak jim přeji, aby si ho užívali. Na stadion musí chodit s radostí a ne s vědomím, že sem kvůli tréninku musí. Takže aby to všechno zvládli a měli prostě z hokeje radost.

Děkuji.

Já děkuji.

HC Baník Sokolov tímto Martinovi Frkovi velmi děkuje za účast na tréninku mládeže a přeje v jeho kariéře co nejvíce úspěchů!

(FOTOGRAFIE HRÁČŮ VE VĚTŠÍM ROZLIŠENÍ BUDOU KE STAŽENÍ NA ODKAZECH, KTERÉ OBDRŽÍ TRENÉŘI TÝMŮ)