Na závěr přípravy pořádný oříšek. Baník se sice v přípravě utkal ve čtyřech zápasech s prvoligovými týmy (třikrát vyhrál), ale nyní ho čeká zdaleka nejtěžší soupeř. Karlovy Vary se po roce vrátily do nejvyšší soutěže a Baník tak po letech změří síly s extraligovým soupeřem. Navíc na jeho ledě.

Oba týmy se navzájem velmi dobře znají, protože hráči nastupovali v obou týmech. V sestavě Karlových Varů sice již není tolik odchovanců Baníku jako dříve, ale i tak na soupisce nalezneme brankáře Tomáše Závorku a obránce Ondřeje Šafáře s Martinem Rohanem, kterého čeká pikantní souboj se svým starším bratrem Tomášem.

Zajímavý bude zápas určitě i pro Vojtěcha Šika, který jako kondiční trenér Energie potká na ledě své svěřence. Tomáš Kvapil, Adam Rulík, Matěj Zadražil, Tomáš Rohan, Petr Vodička, Ondřej Pajk, ti všichni nastupovali za Energii ještě v loňské sezoně v první lize. Dres karlovarského A-týmu pak dříve navlékali i Petr Přindiš, David Hruška či Pavel Kuběna. Velká část hráčů pak hrála v Karlových Varech v mládežnických kategoriích.

Na straně domácích mají zkušenosti se sokolovským áčkem Ondřej Kuchař, Tomáš Závorka, Martin Rohan, Ondřej Šafář, Jan Tomeček, Ondřej Beránek, Jakub Flek, Jaromír Kverka, Marek Švec a v přípravném zápase i Václav Skuhravý.

A pikantní bude souboj i pro oba trenéry. Martin Pešout nastupoval za Baník v dobách první ligy a také v devadesátých letech zde krátce trénoval ženský tým. Karel Mlejnek pak v Karlových Varech působil jako trenér extraligového týmu.

Diváci, kteří se do Karlových Varů chystají, tak budou sledovat určitě zajímavé střetnutí s nádechem derby. Naposledy se oba týmy spolu utkaly v předposlední den roku 2017 v rámci charitativního utkání. Utkání, které se hrálo spíše v exhibičním duchu, tehdy dopadlo lépe pro Energii. Prvoligový tým zvítězil 3:9 a získal pohár hejtmanky Karlovarského kraje. Nyní však mužstva nastoupí ve změněných sestavách a především, pro oba týmy to bude generálka na začátek nové sezony. 

Utkání HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov se hraje ve čtvrtek 6.9.2018 od 17:30 hodin.

Do Karlových Varů se chystají i fanoušci. Klub v rámci dobrých vztahů s fanoušky zajistil pro ně autobus i vstupenky zdarma. Kapacita autobusu je již vyčerpána. Věříme, že do sousedního města se chystají i další fandové. Jménem fanclubu pak sokolovské fanoušky prosíme, aby zaujali místa u sektoru hostů a pomohli povzbudit náš tým.