1.10. 2018 | Stará garda | Tomáš Bouda
Stará garda bodovala na Ukrajině

Velkého úspěchu o minulém víkendu dosáhla Stará garda Baníku.

Stará garda Baníku se ve dnech 21.9. – 22.9. zúčastnila mezinárodního turnaje v ukrajinském Kyjevě. A hokejisté Sokolova si vedli výborně. V úvodním zápase Baník porazil Khimik Sievierodonetsk těsně 3:2. Ve druhém zápase sice Stará garda prohrála s dalším ukrajinským týmem Berkut Kiev 2:4, ale přesto si o den později zahrála finále. Baník v něm narazil na finský Kärpät Oulu. Slavného soupeře se baníkovci ale nezalekli a po vysokém vítězství 7:3 celý kyjevský turnaj vyhráli.

Sestava Staré gardy: R. Špírek – P. Suchopár, D. Šafář, R. Bodák, L. Beran, P. Szabó, J. Novák, J. Krátký – Z. Sopr, V. Dobřemysl, M. Šnicer, J. Linhart, P. Mikeš, P. Koněvalík, A. Pašek, V. Borolič, T. Borolič, D. Soukup, P. Petrov.

I vítězství v turnaji přispělo k tomu, že se Stará garda rozhodla uspořádat velký mezinárodní turnaj na sokolovském zimním stadionu. Ten by se měl konat od 29.03.2019 do 31.03.2019. Podrobnosti budeme postupně zveřejňovat.

Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1.
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021):
JUNIOŘI:
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.