1.10. 2018 | Stará garda | Tomáš Bouda
Stará garda bodovala na Ukrajině

Velkého úspěchu o minulém víkendu dosáhla Stará garda Baníku.

Stará garda Baníku se ve dnech 21.9. – 22.9. zúčastnila mezinárodního turnaje v ukrajinském Kyjevě. A hokejisté Sokolova si vedli výborně. V úvodním zápase Baník porazil Khimik Sievierodonetsk těsně 3:2. Ve druhém zápase sice Stará garda prohrála s dalším ukrajinským týmem Berkut Kiev 2:4, ale přesto si o den později zahrála finále. Baník v něm narazil na finský Kärpät Oulu. Slavného soupeře se baníkovci ale nezalekli a po vysokém vítězství 7:3 celý kyjevský turnaj vyhráli.

Sestava Staré gardy: R. Špírek – P. Suchopár, D. Šafář, R. Bodák, L. Beran, P. Szabó, J. Novák, J. Krátký – Z. Sopr, V. Dobřemysl, M. Šnicer, J. Linhart, P. Mikeš, P. Koněvalík, A. Pašek, V. Borolič, T. Borolič, D. Soukup, P. Petrov.

I vítězství v turnaji přispělo k tomu, že se Stará garda rozhodla uspořádat velký mezinárodní turnaj na sokolovském zimním stadionu. Ten by se měl konat od 29.03.2019 do 31.03.2019. Podrobnosti budeme postupně zveřejňovat.

29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.