11.10. 2018 | Mládež | Tomáš Bouda
Starší žáci se připravovali s A-týmem

V kabině A-týmu bylo ve středu nabito. Sraz zde totiž neměl jen A-tým, ale také starší žáci Baníku, kteří s A-týmem zažili komplet tréninkový den.

Vše odstartoval video rozbor zápasu s Nymburkem, který vedl hlavní trenér A-týmu Karel Mlejnek. Starší žáci se tak stali součástí kabiny a mohli sledovat pasáže sobotního zápasu A-týmu i s výkladem trenéra a poukázáním na chyby. Starší žáci tento rozbor sledovali velmi pozorně a kromě chyb viděli i situace ve správném provedení.

Následně se všichni přesunuli na ochoz zimního stadionu, kde asistent kapitána Petr Přindiš vedl krátkou tzv. vojenskou rozcvičku. Poté následoval přesun do posilovny, kde cvičícími již byli jen hráči A-týmu a starší žáci tuto část přípravy pouze sledovali.

Dalším bodem tréninkového dne bylo sledování části tréninku A-týmu na ledě. Poté se starší žáci již přesunuli do kabin, aby se připravili na svůj trénink. K němu ale nastoupili posilněni o šest hráčů A-týmu. Svou tréninkovou jednotku si totiž protáhli Adam Rulík, Patrik Michálek, Martin Čurda, Michael Čejka, Martin Trapl a Josef Stříbrný, kteří se tak naplno stali součástí týmu starších žáků a společně s mladými nadějemi Baníku naslouchali pokynům trenéra Petra Neče ml.

Tréninkové odpoledne s A-týmem mělo úspěch. Baník podobnou akci v sezoně ještě zopakuje a to u mladších žáků. Příprava s A-týmem je další z mnoha akcí, kdy mládežničtí hráči Baníku například absolvovali trénink s jednotlivými hráči A-týmu, Martinem Frkem či Radkem Dudou. A následovat budou i další akce…