31.10. 2018 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník hostí Kobru Praha

Po týdnu se vrací druhá liga na sokolovský zimní stadion a baníkovci půjdou do zápasu s Kobrou Praha povzbuzeni výhrou nad Děčínem 8:4. Baník na severu Čech rozhodl o svém vítězství již v první třetině, kterou vyhrál 6:0. Nyní je ale potřeba zabodovat i doma.

Zatímco Baníku stále patří první příčka v tabulce, Kobra tabulku druholigové skupiny Sever uzavírá. Favoritem utkání je tak jednoznačně Sokolov, který navíc v prvním vzájemném zápase v Praze svého soupeře porazil vysokým rozdílem 1:11. V sobotu měla Kobra Praha volno, předtím však konečně ukončila sérii osmi zápasů bez bodového zisku, když porazila Děčín výsledkem 3:2.

Ale každý zápas začíná od nuly a v kádru Kobry Praha jsou velmi kvalitní hokejisté. Jmenovat můžeme například Jaroslava Kasíka (bývalého hráče extraligové Sparty či Mladé Boleslavi), Viktora Nestrašila (Slavia Praha, Prostějov také i Tappara Tampere), Adama Chlapíka (Sparta Praha, Litvínov) nebo Marka Ryzáka (Dukla Trenčín). V obraně mají Pražané hned několik urostlých beků v čele s bratry Verbíkovými. V kádru má Kobra i dva hokejisty, kteří se před letošní sezonou snažili probojovat do týmu Baníku. Jiří Kysela se zúčastnil týdenního cyklu na ledě v červnu v Karlových Varech, Martin Slabý – bývalý junior Energie za Baník nastoupil i v přípravných zápasech před sezonou. Prestižní pak bude duel pro Martina Čurdu, útočníka Baníku, který před sezonou přišel právě z Kobry.

Jak již bylo řečeno, Baníku v současné době patří první příčka se ziskem 28 bodů. Ve 12 zápasech Baník vstřelil 69 gólů a 33 jich inkasoval. Kanadskému bodování v současné době kraluje Tomáš Rohan (5+13), následován Jakubem Vránou (3+13) a Tomášem Vracovským (6+7). Posledně jmenovaný však na tuto bilanci potřeboval pouze 5 zápasů.

Doufejme, že v dalším zápase Baník několik gólů přidá. Přijďte Baník povzbudit ve středu 31. 10. 2018 od 18:00 na sokolovský zimní stadion.

Při zápase HC Baník Sokolov – HC Kobra Praha opět bude i soutěžit. Soutěžící se mohou těšit na lístky na Mandrage od VLNY music agency, permanentní vstupenku do Aquaforum Františkovy Lázně či dárkový poukaz na fyzioterapii od Medeor KV. A právě Rehabilitační a léčebné centrum Medeor KV (http://www.medeorkv.cz/) je partnerem středečního utkání. Služeb tohoto centra využívají i hráči HC Baník Sokolov. Dalším partnerem utkání je LB nábytek s.r.o., Ing. Luděk Beran (http://lbnabytek.cz/)