Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
2.1. 2019 | Klub | Tomáš Bouda
Věřím, že se hráči do Sokolova budou rádi vracet

Věřím, že se hráči do Sokolova budou rádi vracet

Úvodní rozhovor v novém roce se sportovním manažerem a trenérem A-týmu Karlem Mlejnkem.

Máme za sebou rok 2018 a dvě třetiny základní části. Baníku patří první příčka se ziskem 63 bodů. Vládne tedy spokojenost?

Přišel jsem do klubu v květnu, ale celý duben již pracoval na skladbě A týmu. Mám společně s lidmi z vedení klubu ohromnou motivaci klub každým dnem zlepšovat a zároveň, když vidím, že lidé pracující pro klub na různých úrovních a v různých funkcích odvádí kvalitní práci, tak pracovat v dobré atmosféře. Směr, jakým se chceme ubírat, všichni zainteresovaní znají (vedení klubu, trenéři, hráči A týmu, partneři, fanoušci), byli s naším směrem seznámeni před úvodem sezóny. Samozřejmě není to pouze o seznámení, ale pravidelném připomínání, kudy se chceme ubírat.

V některých médiích je Baník pasován jako jeden z favoritů celé druhé ligy. Jaký je Váš pohled?

Přes dvacet let se v Sokolově nehraje 1. liga. Za tu dobu bylo plno lidí, kterým patří moje velké uznání, že pracovali na tom, aby se 1. liga do Sokolova vrátila. Pravdou je, že některá média nás pasují jako jednoho z několika favoritů. Každý klub má své ambice a popravdě, není málo těch, kteří mají ambici postupovou. Na druhou stranu nejsme ti, kteří jsou jako favorité v médiích „vidět“ a ani nechceme. V minulosti za jednoznačné podpory HC Energie K. Vary po dvě sezóny měl postupovou ambici i HC Baník Sokolov a stejně to nestačilo, což byla velká škoda. Naší snahou je, aby HC Baník Sokolov stál, pokud možno co nejvíce, na „vlastních“ nohou. Všem jsme před sezónu deklarovali, že postup máme jako střednědobý cíl. Víme, že aktuální postavení nic neznamená a víme, že pouze dennodenní práce nás může posouvat tak, aby sezóna byla pokud možná co nejdelší. Zároveň si uvědomujeme, že jedná o sport, kde je nutné, aby se řada faktorů pro konečný úspěch sešla, ale dennodenně vidím, že vedení klubu a hráči dělají pro úspěch maximum. Věřím, že tomu tak bude i nadále.

Během sezony se klubu daří vylepšovat renomé. Je například i větší zájem hráčů o působení ve zdejším klubu? Je těžké do Sokolova dostat kvalitní hráče?

Jestli je veřejností vnímáno, že se renomé klubu díky našim krokům vylepšuje, nás samozřejmě těší. Na druhou stranu víme, že máme plno rezerv a úkolů, které jsou před námi. Zaznamenávám, že HC Baník Sokolov „oslovuje“ především mladší hráče, kteří chtějí zlepšovat svou výkonnost. Nejsme klub, který oslovuje hráče bez patřičných sportovních ambic. Proto jsme rádi, že v našem klubu aktuálně působí takoví hráči bez sepjetí s našim regionem jako jsou Tomáš Vracovský, Lubomír Kovařík, Martin Čurda, Josef Stříbrný a Jan Bečvář.

Od začátku sezony se do klubu vrátilo hned několik hráčů, kteří zde již dříve působili. Ať už Marek Švec, Jan Tomeček nebo Tomáš Závorka. Je toto cesta, kterou se chce klub ubírat?

Již před sezónou jsem deklaroval, že prioritou pro nás jsou hráči s užší vazbou na Sokolov, na region. Jmenovaní kluci do tohoto směru jednoznačně zapadají. Také jsme ale deklarovali, že je zdravé mít v týmu v menší míře i hráče odjinud, což nám plní kluci, které jsem uvedl v předešlé odpovědi.

Naopak i o současné hráče je zájem z vyšší soutěže. Fanoušek tento krok někdy úplně nekvituje, ale hráčům asi nechcete bránit, aby si i v průběhu sezony vyzkoušeli vyšší soutěž?

Jsme strašně rádi, že o naše hráče je zájem z vyšší soutěže a svědčí to o kvalitách hráčů, které zde máme a zároveň o tom, že jsme schopni jim nabídnout třetiligové prostředí, ve kterém se mohou výkonnostně zlepšovat nebo nejhůře udržovat na úrovni kvality vyšší soutěže. Jsme přesvědčeni, že je to velmi dobrý vklad pro nás jako klub, pro nás jako tým, tak pro hráče samotné. Jsem si jistý, že i hráči samotní hráči tyto kroky oceňují a věřím, že se vždy do Sokolova budou rádi vracet.

Jak již bylo řečeno, Baníku patří první pozice. Sokolov vždy byl hokejovým městem a i nadále má ve své skupině jednoznačně nejvyšší návštěvy. Přesto není počet diváků na stadionu trochu zklamáním?

Přiznám se, že neznám historii návštěv na našich domácích utkáních. S pokorou ke všem soupeřům v naší skupině říkám, že kvalitou je skupina střed před skupinou naší. Jsme si plně vědomi toho, že k počtu diváků musíme přispívat i výkony na ledě. Dalším faktorem může být zázemí našeho stadionu pro diváky, kde věřím, že výměnou světel teprve započaly všechny nutné úpravy a obnovy, které přilákají do ochozů větší počet diváků.

Od začátku Vašeho působení se na Baníku mnoho změnilo. Osobně si myslím, že celý areál počínaje skateparkem přes zimní stadion, fotbalová hřiště, tenisové kurty, další hřiště, koupaliště či Areál zdraví, atd. disponuje neuvěřitelným potencionálem, který by jiná města mohla závidět. Přesto na zázemí zimního stadionu se podepisuje zub času. Jak se daří vylepšovat zázemí a co by bylo ještě potřeba?

Vše co se změnilo od mého příchodu, nechť zhodnotí jiní. Mě zajímá to, co je před námi a vím, že před námi je opravdu spousta práce na všech úrovních v klubu. Vedení klubu podniká kroky směrem k městu Sokolov o zvelebování zimního stadionu. Věřím, že v letošním roce dopadne rekonstrukce šaten. Ale s tím je poté spojené nezbytné zajištění údržby zimního stadionu potažmo celého areálu. K úspěšnému vedení klubu patří širší podpora, na které vedení klubu vehementně pracuje a kvalitní zázemí. Věřím, že v brzké budoucnosti se bude myslet v těchto krocích i na co nejkvalitnější zázemí pro návštěvníky našich utkání.

Jaký je současný stav mládeže? Podaří se například v dalším ročníku rozšířit týmy tak, aby po letech hrál Baník soutěže v úplně všech ročnících. Jaké jsou zde střednědobé plány?

Kvalitní fungování mládeže je pro nás naprosto zásadní. Otevřeně říkám, že nás čeká spousta práce na této úrovni v klubu. Chceme naší mládeži a jejich rodičům poskytovat smysluplné využití volného času, poskytovat jim radost z tohoto nádherného sportu. V průběhu letošní sezóny si s mladými hráči zatrénovali Martin Frk, Radek Duda, naši hráči A týmu, mladí hráči nahlédli či nahlédnou na práci A-týmu, poskytli jsme našim mládežníkům možnost zatrénovat si i s volejbalisty VK Karlovarsko. Zkrátka chceme mladým hráčům ukazovat vzory, vhodně je motivovat. Samozřejmě dennodenní práce je pak na jednotlivých trenérech kategorií. Děláme všechny možné kroky, abychom se od následující sezóny stali členy žákovské ligy. Věříme, že se nám to povede dotáhnout do zdárného konce a ve střednědobém horizontu bychom se rádi pokusili o postup ve spolupráci s K. Vary do extraligy dorostu.

Jste trenérem A-týmu a sportovním manažerem klubu. Není to tedy asi otázka přímo pro Vás, Přesto…. O klubu se čím dál víc mluví. Vnímáte například i zvýšený zájem potencionálních partnerů?

Přiznám se, že vnímám a velmi jim i touto cestou děkuji za jejich podporu a věřím, že práce celého klubu jim bude dělat radost, bude jim přinášet smysl.

Blíží se závěr základní části, přijdou rozhodující boje v play-off. Jaké jsou aktuální cíle a na co byste diváky pozval?

Chceme jako tým vždy vyhrát vždy následující utkání a to je myslím ta nejlepší pozvánka na jakékoliv utkání našeho týmu.

Krátké zprávy
Festival Za sluncem na koupališti Michal (23. 8.) s našimi hokejisty se blíží. V předprodeji stojí vstupenka 699 Kč, na místě pak 799 Kč.
Pokud však na sekretariátu HC Baník Sokolov (po předchozí domluvě na tel. 606 963 871) nebo v trafice v OD Ural u pana Korela předložíte nebo si zakoupíte permanentní vstupenku na HC Baník Sokolov na sezonu (2019/20), tak si zároveň můžete zakoupit i lístek na festival Za Sluncem za 450 Kč.
Na festivalu vystoupí Kryštof, Mirai, Support Lesbiens a další. Kromě autogramiády se budou křtít také nové dresy jak HC Baník Sokolov, tak i HC Energie Karlovy Vary.
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Rozpis ke stažení
Více - ZDE, plakát - ZDE
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Srpen - 0. týden
Srpen - 1. týden
Srpen - 2. týden
Srpen - 3. týden
Srpen - 4. týden
Ke stažení zde
Přípravné utkání s Kadaní, které se mělo hrát v úterý 27.8.2019 v Nejdku se z technických důvodů překládá na led soupeře.

Hokejisté Sokolova se tento týden budou připravovat v tréninkové hale KV Areny.

K try-outu bylo pozváno 37 hráčů, včetně Kristiána Reichela, hráče Manitoby v AHL, kterému bylo umožněno trénovat s Baníkem.

Na ledě se představí hned několik mladých hráčů, někteří nastupovali v zámoří či v jiných evropských soutěžích. Na try-outu se objeví i někteří hráči, kteří za Baník již nastupovali v minulosti či proti Sokolovu hráli ve druhé lize.

Ze současného kádru se omluvili pouze Patrik Kadeřávek, Tomáš Kvapil, Lubomír Kovařík a karlovarský junior Daniel Zavřel.

Mezi brankáři by se měli představit Ondře Kuchař, Jakub Kašpar a David Fečo.

Chance ligu začneme u dalšího nováčka. Baník odstartuje první ligu na ledě ex-ligového Chomutova ve středu 11.9. 2019. Již nyní zvažujeme možnosti hromadného výjezdu.

V termínu okolo 17.6. pak budou v prodeji permanentní vstupenky. Informaci upřesníme, stejně jako brzy přineseme kompletní rozpis zápasů!

ČT 08.08.2019 17.00: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov
PO 12.08.2019 11.00: HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov
ČT 15.08.2019 17.00: HC Baník Sokolov – HC Stadion Litoměřice (v Ostrově)
PO 19.08.2019 18.00: HC Benátky n. Jizerou – HC Baník Sokolov
ČT 22.08.2019 19.30: Bayreuth Tigers – HC Baník Sokolov
ÚT 27.08.2019 17.30: SK Kadaň – HC Baník Sokolov
NE 01.09.2019 16.00: HC Baník Sokolov – Bayreuth Tigers (v Chebu)
ČT 05.09.2019 18.00: HC Stadion Litoměřice – HC Baník Sokolov
Info web - Facebook
Podrobné info zde
Ke stažení zde

POZOR! Platí možnost platit přes účet, ale při platbě hotově došlo ke změně: Příspěvky se hradí u p. Rostislava Králíka v termínu 1.8. - 30.9.2018, od PO do PÁ ,vždy mezi 15:00 - 17:00 hodin
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).