Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
6.1. 2019 | Mládež | Redakce mládež
Vánoční turnaj v minihokeji

Kluci bojovali jako lvi a turnaj si náramně užili. Matěj Vlach vychytal za pomoci všech svých spoluhráčů první SHOT-OUT v kariéře.

Osm hokejových týmů složených z hráčů ročníku narození 2011 a ml. se sjelo do lázeňského města Mariánské Lázně, aby poměřili své hokejové dovednosti v tradičním Vánočním turnaji v minihokeji, který se konal den před Silvestrem. Účast v turnaji pořádaného klubem HC Mariánské Lázně přijali zástupci Plzeňského kraje HC Tachov, HC Plzeň 1929, HC Domažlice, HC Třemošná a dále zástupci Karlovarského kraje HC Čerti Ostrov, HC Rebel Nejdek a HC Baník Sokolov.

Už ranní odjezd na turnaj naše kluky náramně potěšil, protože na cestu se společně vydali autobusem v baníkovských barvách. Náš tým nastoupil do turnaje v počtu 12+1 hráčů a nutno dodat, tak trochu s věkovým handicapem. V týmu bylo pouze 5 hráčů ročníku 2011 a zbytek vč. brankáře byl z ročníku 2012.

Ve skupině B je čekali soupeři z HC Nejdek, HC Plzeň 1929 a HC Tachov. V úvodním utkání jasně malý Baníkovci přehráli elévy z Nejdku a Matěj Vlach si v bráně připsal svoji první nulu. V druhém utkání nastoupili proti papírovému favoritu turnaje z Plzně a byť se kluci snažili se soupeřem držet krok, bylo patrné, že mu bruslařsky nestačíme. I tak se ale kluci snažili a bojovali o každý puk.

V posledním utkání ve skupině se kluci utkali s týmem HC Tachov vedeným Jaromírem Carvanem. Bohužel, přestože si naši borci vytvářeli hodně brankových příležitostí, nedokázali překonat tachovského brankáře. Jaromír nám prozradil, že je to klučina z ročníku 2010, který chytá sotva měsíc a připravil nás již před utkáním na to, že je „obrovský“. Regule turnaje však jeho start umožnovaly, protože začal hrát hokej teprve v letošní sezoně.

V prolínací části turnaje jsme se utkali se soupeřem ze skupiny A, a to týmem HC Čerti Ostrov, které pro nás skončilo přesvědčivým vítězstvím. Poslední zápas o celkové umístění kluky svedl do bitvy s domácím týmem HC Mariánské Lázně. A byla to skutečně bitva s množstvím šancí na obou stranách. Už to v závěru vypadalo, že dojde na trestná střílení, když za stavu, kdy obě družstva nastříleli shodně půltucet gólů, jsme obdrželi gól. Z naší strany to bylo ale jednoznačně nejlépe odehrané utkání, a přestože kluci měli v nohách už 4 utkání, i to poslední páté „odmakali“ na 100 %.

Celé vystupování našeho týmu lze hodnotit veskrze pozitivně, kluky nutno pochválit za jejich bojovnost. Naše hokejové naděje si kromě účastnické medaile a drobných dárků od pořadatele, odvezli to nejcennější, a to nabytou herní zkušenost, byť zatím ve formě minihokeje. Ten se hraje formou hry ve třetině v počtu 4+1, po minutovém střídání jednotlivých formací.

Na závěr kalendářního roku vybojovovat pět utkání v jednom dni, na to už je třeba poctivý a dlouhodobý trénink. Trenéři Richard Gregor a Ilja Bubenščikov za přístup k turnaji znovu děkují touto cestou svým svěřencům a jejich rodičům za nezbytnou součinnost a podporu v hledišti, kterou celým turnajem náš tým provázeli.

Sestava: Matěj Vlach, Jiří Vlach, Petr Rosenkranz, Jaroslav Dvořák, Martin Dvořák, Fabio Peter, Ondřej Gregor, Max Hendrych, Lukáš Berka, Dominik Vican, Josef Martin, Adam Katriňák, Jan Kopička

Tréninky 18. 11. 2019 - 24. 11. 2019
HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
Tréninky 11. 11. - 17. 11.
Zápasy - VENKU
Zápasy - DOMA

Odkaz
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
Byla aktualizována soupiska A-týmu včetně nových profilových fotografií
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde