8.1. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
M. Zadražil: S Kolínem to byl playoff zápas

Úspěšný vstup do roku 2019 mají za sebou sokolovští hokejisté.

Na domácím ledě Baník porazil Kolín těsným výsledkem 2:1. „Byl to již takový playoff zápas. Dnes rozhodlo to, že jsme se víc drželi na puku a víc jsme podle mě i chtěli,“ říká Matěj Zadražil, útočník Sokolova. Baník byl v utkání aktivnější, svého soupeře přestřílel vysoko 33:15, vítězství domácích tak bylo zasloužené. „Moc šancí si nevypracovali. Sice trochu zahrozili, ale pohlídali jsme si to,“ doplňuje útočník s extraligovými zkušenostmi.

Matěj Zadražil vstřelil v utkání oba góly Baníku, byť první trochu se štěstím, kdy střela propadla gólmanovi mezi betony. „Předtím mi tam nepadlo několik tutovek a teď mi tam spadne taková střela. To se prostě stane. Vyhráli jsme a to je hlavní,“ pokračuje.

Baník ještě před Vánoci sehrál utkání s extraligovými Karlovými Vary. Následně se pak o pauze baníkovci poctivě připravovali. „Po Vánocích jsem se cítil dobře. Máme za sebou dobrou přípravu. Měli jsme zápas s Karlovými Vary, což bylo nějakých 12 dní zpátky. Dobře jsme pak potrénovali, připravili se a šlo to dneska vidět,“ říká útočník, jenž část sezony strávil v prvoligových Litoměřicích.

Sobotní utkání s Kolínem mělo výbornou úroveň, což Matěj Zadražil potvrzuje. „I v první lize se stalo, že tam byly lehčí zápasy než tady. Myslím si, že je to strašně vyrovnané. Z druhé ligy chodí hráči do první a chodí i z první ligy do druhé, takže to má k sobě pořád blízko,“ zakončuje rozhovor opora sokolovských hokejistů.