14.1. 2019 | Mládež | redakce
S "A" týmem prožili svůj den i mladší žáci

V říjnu odpoledne a podvečer strávili se sokolovským "A" mužstvem starší žáci. Nyní na řadu přišli jejich mladší kolegové z mladších žáků.

Středa 9.1. byla pro mladší žáky Baníku velkým zážitkem. Hráči této kategorie totiž absolvovali den s A-týmem. Nejprve oba týmy měly společné video, které komentoval trenér Karel Mlejnek, jenž vybral několik momentů ze hry, které byly provedeny správně i hůře. Následně si pak kluky vzal do parády Petr Přindiš, jenž vojenskou rozcvičkou dostal do tempa jak hráče A-týmu, tak mladší žáky. Ti se následně usadili v posilovně, aby sledovali kruhový trénink A-týmu, který předchází přípravě na ledě. Poté se hráči A-týmu přesunuli do kabin a cviky v posilovně si vyzkoušeli samotní mladší žáci.

Následovalo komentované sledování tréninku A-týmu a po něm se k tréninku na ledovou plochu odebrali také žáci. Ten byl zaměřen na práci s pukem a bruslení, hráči byli rozděleni na několik stanovišť a na každém z nich pomáhal hráč z A-týmu. Se žáky si tak zatrénovali Josef Stříbrný, Jan Bečvář, Lubomír Kovařík, Martin Čurda, Michael Čejka, Patrik Michálek nebo Tomáš Vracovský.

Z tréninku, kde o motivaci nebylo nouze, odcházeli mladší žáci velmi spokojeni…

Své dojmy a zážitky nám svěřili Václav Dobřemysl, Tomáš Kohout, Josef Botoš, David Sztolarik, Adam Horváth:

Kluci, jak jste se těšili na tuto plánovanou akci? Měli jste nějaké poznatky od svých starších kolegů?

VD: Těšil jsem se. Žádné informace od starších kluků jsem neměl.

TK: Také jsem se těšil.
JB: Těšil jsem se, ale moc jsem o tom nevěděl.
DS:
Já se také těšil, info jsem měl od jednoho staršího spoluhráče, že šlo o povedenou akci v říjnu.
AH:
Těšil jsem se, info jsem neměl.

Která z části celé akce Vás nejvíce zaujala (meeting, posilovna, tréninková jednotka "A", trénink)?
VD: Meeting, rozbor videa, protože v naší kategorii to není zvykem.
TK: Také meeting, kde jsme byli poučování na dobré věci (co máme dělat) a špatné věci (čeho se máme vyvarovat).
JB: Posilovna, kvůli nasazení hráčů.
DS: Posilovna, cviky na doma a zlepšování se.
AH: Posilovna. Fajn bylo, že jsme si cviky mohli vyzkoušet sami.

Který hráč Vás nejvíce zaujal v posilovně?
VD:Lubomír Kovařík, přístup, jede na 110 %.
TK: Petr Vodička.
JB: David Hruška.
DS: Tomáš Rohan, protože cvičil precizně.
AH: Všichni.

Který hráč Vás nejvíce zaujal na ledě, ať už při svém tréninku či při tréninku s Vámi?
VD: Josef Stříbrný kvůli bruslení, Lubomír Kovařík kvůli přístupu na našem tréninku.
TK: Tomáš Rohan kvůli excelentní střelbě při svém tréninku, Lubomír Kovařík, který nám pomáhal při našem tréninku.
JB: Tomáš Rohan a Petr Přindiš.
DS: Tomáše Závorka dobře chytal, Lubomír Kovařík na ledě.
AH: Tomáše Závorka.

Co jste si vzali z celého dne a fungování celého "A" kolektivu?
VD: Motivace do budoucna hodně.
TK: Trenér pan Mlejnek má velký respekt u hráčů, musíme co nejvíce na sobě pracovat.
JB:
Přístup k tréninku, budu muset hodně přidat a mám se v čem ještě zlepšovat.
DS:
Líbí se mi přístup kluků, že funguje plno automatismů a sami si od sebe ještě po tréninku přidávají. A fajn je, že na mě působí jako jedna velká společná parta.
AH:
Líbí se mi, že hráči po svém tréninku navíc jsou trénovat ještě malé naděje Baníku.

Na konci ledna také přijde na řadu kategorie 3. - 4. třídy, která zažije podobný program jako MŽ a SŽ s Áčkem.