30.1. 2019 | Mládež | Tomáš Bouda
Náborová akce zaznamenala rekord

Týden hokeje se v Sokolově povedl na výbornou. Na náborovou akci dorazil rekordní počet dětí.

HC Baník Sokolov je účastníkem Týdne hokeje od samého začátku konání této akce. A nyní se sokolovský klub také dočkal rekordního počtu nově příchozích dětí. Registrační formulář totiž tentokrát vyplnili rodiče za 24 dětí.

Úvodní schůzka rodičů se poprvé přesunula do nové VIP místnosti, která byla řádně zaplněna. Šéftrenér mládeže Petr Holejšovský nejprve představil pana Roberta Kašeho, zástupce hokejového svazu a také úspěšného mládežnického trenéra a otce synů, kteří nastupují v NHL. Následně Petr Holejšovský prezentoval klub HC Baník Sokolov a rodiče seznámil s tím, co obnáší hraní hokeje.

Po úvodní schůzce se všichni přítomní přesunuli do kabin, které náborovou akci ve své současné podobě hostily zřejmě naposledy a příští nábor se již uskuteční v rekonstruovaných prostorách. Děti se převlékly do hokejové výstroje, kdo jakoukoliv část postrádal, mohl si ji zapůjčit, nazuly se brusle a vyrazilo se k ledu.

Zde si již pětice trenérů připravovala trénink a pomocnou ruku přidala i trojice hokejistů A-týmu – Patrik Michálek, Michael Čejka a Lubomír Kovařík. A pak přišla velká chvíle. Děti vstoupily na led a Týden hokeje v Sokolově mohl začít naplno. Na některých dětech bylo vidět, že na bruslích nestojí poprvé, ale i u ostatních byl již během prvního tréninku znát velký pokrok. Především se však děti bavily, neboť trénink byl veden formou her a nejinak je tomu i u běžných tréninků nejmenších. HC Baník Sokolov se především snaží, aby si tréninky děti užívaly se spoustou zábavy.

Děti se tak v neděli vystřídaly na několika stanovištích, úplní nováčkové zkoušeli především bruslit, zdatnější si pak vyzkoušely i střelbu na brankáře. Následně pak účastníci náboru shlédli modelové utkání svých předchůdců, kteří absolvovali Týden hokeje v nedávné době. Po dalších chvilkách zábavy byla náborová akce u konce a děti, ač velmi neradi se odebrali do kabin. Velmi mile působil jeden z nejmladších účastníků náboru, který si před tréninkem nechtěl nechat nasadit přilbu, ale po tréninku se ji již nechtěl za žádných okolností vzdát. Zabral až slib, že se v brzké době na trénink zase vrátí. A věříme, že i ostatní účastníci na zimní stadion v brzké době zavítají znovu. Tréninky nejsou jen o hokeji, ale o rozvíjení všeobecných pohybových schopností, o zábavě a partě kamarádů i rodičů.

Věříme, že se Týden hokeje zúčastněným líbil a budeme se těšit brzo na viděnou.

Tréninky pro nejmenší:

Úterý 16:45 – 17:45

Čtvrtek 16:45 – 17:45

Sobota 08:00 – 09:00

Kontakt a případné dotazy: Šéftrenér mládeže Petr Holejšovský, tel. 724 044 249, e-mail: holejsovsky@hcsokolov.cz