1.2. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
K výhře nad Bílinou pomohl i pobyt na horách

Tajemství středeční dobré střelecké formy? Pobyt na horách… Baník totiž před utkáním s Bílinou využil pozvání jednoho z hlavních partnerů, kterým jsou Apartmány Engadin na Božím Daru.

V úterý ráno Baník klasicky absolvoval tréninkovou jednotku, ale po ní se hráči nerozprchli domů či do zaměstnání. Zcela kompletní tým totiž vyrazil na Boží Dar, do Apartmánů Engadin, aby zde hráči trochu zrelaxovali a před blížícím se play-off také vyšli z určitého stereotypu. Celý dvoudenní pobyt pak měl i motivačně tmelící charakter a hráči opět potvrdili, jak dobrou partou v současné době disponují.

Po společném obědě část týmu vyrazila na sjezdovky a zbytek pak využil překrásných scenérií Božího Daru ke krátké túře. Hráči si užili společné odpoledne, pobavili se nejen o hokejových aktivitách, ale k zahřátí využili i horského svařeného vína, které tentokrát bylo v rozumné míře povoleno.

Následně se tým (opět na minutu přesně) sešel ke společné večeři a nutno podotknout, že i strava v Apartmánech Engadin byla výborná. Po večeří následoval proslov trenéra Karla Mlejnka k blížícímu se závěru sezony. Proslov byl veden nejen organizačně, ale před play-off také motivačně. Celý tým ho pak zakončil bojovným potleskem.

Poté již hráči dostali volno. Někteří hráči odpočívali na pokojích, někteří využili krásných prostor místního wellnessu a ostatní hráči poseděli ve společenské místnosti. Celkově panovala uvolněná atmosféra, ke které pomohl i ochotný personál Engadinu. Po druhé večeři se již hráči odebrali na pokoje, aby dodrželi večerku a připravili se na utkání s Bílinou.

Celé minisoustředění si všichni pochvalovali a naprosto splnilo svůj účel. HC Baník Sokolov tímto děkuje svému partnerovi Apartmánům Engadin za umožnění tohoto pobytu a také za skvělé podmínky. Rozhodně pobyt v tomto zařízení můžeme vřele doporučit.

Karel Mlejnek: Středečnímu utkání předcházel relaxační pobyt. Dostali jsme od našeho partnera Apartmány Engadin jednu plnou penzi na Božím Daru. Myslím, si, že pobyt naprosto splnil účel. Po obědě jsme hráčům dali volno. Kluci šli na procházku v nádherném prostředí ve sněhu. Někteří si pak šli zalyžovat. Takže to opravdu bylo relaxační odpoledne i s možností si zajít na penzionu do wellnessu. Kluci toho využili. Součástí večeře pak byl organizačněmotivační proslov směrem k závěru sezony. A to si myslím, že to bylo hlavním smyslem tohoto pobytu. Věřím, že i takovýto malý střípek z mozaiky nám pak v závěru sezony pomůže...