Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
5.2. 2019 | Klub | Tomáš Bouda
Vzpomínky Jaroslava Slánského a Miroslava Špírka

Baník vždy produkoval výborné gólmany. A zásluhu na tom měli také Jaroslav Slánský a Miroslav Špírek, kteří v klubu působili i jako trenéři. Spolu s bohužel již zesnulým Josefem Stropkem pak tvořili trojici brankářů, kteří vychytali pro Baník první ligu v sezoně 1978/1979.

Jak po letech vzpomínáte na sebe a na sezonu 1978/1979?

Miroslav Špírek: Vznikli tehdy z nás dobří kamarádi. Dařilo se nám. Hlavně Jardovi, který patřil mezi ty starší, kdežto já byl tenkrát „holub“. Dostal jsem se tam, když mi dal příležitost (s úsměvem).

Jaroslav Slánský: Míra byl velká naděje. Škoda jen, že se nedostal do ligy. Jinak je to ale milionový člověk. Ale co bych chtěl zdůraznit je to, že jsme byli vynikající parta. Což už asi dneska neexistuje. Já jsem Chomutovák, ale to, jak nás přivítali Sokolováci, na to nikdy nezapomenu.

Asistenta trenéra tehdy dělal Milan Šmejkal, také gólman a bouřlivák. Jaké pod ním bylo hrát a trénovat?

Jaroslav Slánský: Tak my jsme trošku příbuzný, kdysi švagrové. Jinak to byl vynikající trenér. Ještě vzpomínám na Zdeňka Jirků, který byl vynikající člověk a jeden z nejlepších trenérů, co tady kdy byli.

Miroslav Špírek: Je to pravda, jak říká Jarda. Pan Jirků byl špičkový trenér, Milan Šmejkal byl asistent a pro nás pro gólmany to nebylo jednoduchý, protože on s námi točil jak vítr v bedně (směje se). Dostali jsme dva góly a už jsme šli ven. Takže my jsme se prostřídávali docela často, když se nám nedařilo.

Co říkáte akci, která se na počest týmu ze sezony 1978/79 uspořádala?

Miroslav Špírek: Myslím, že je to hezké, že si na nás takhle vzpomněli a na staré dobré časy. A bylo by dobré, když si na toto výročí vzpomněli, tak aby se také jim podařilo postoupit. Což bych si jako fanoušek přál. Byla by to dobrá vazba na ty historické časy.

Jaroslav Slánský: Souhlasím. Jsme strašně šťastní, že jsme se takhle po těch 40 letech mohli všichni setkat. Děkujeme Karlovi Makovcovi, který to asi zařídil. Moc mu děkujeme.

Festival Za sluncem na koupališti Michal (23. 8.) s našimi hokejisty se blíží. V předprodeji stojí vstupenka 699 Kč, na místě pak 799 Kč.
Pokud však na sekretariátu HC Baník Sokolov (po předchozí domluvě na tel. 606 963 871) nebo v trafice v OD Ural u pana Korela předložíte nebo si zakoupíte permanentní vstupenku na HC Baník Sokolov na sezonu (2019/20), tak si zároveň můžete zakoupit i lístek na festival Za Sluncem za 450 Kč.
Na festivalu vystoupí Kryštof, Mirai, Support Lesbiens a další. Kromě autogramiády se budou křtít také nové dresy jak HC Baník Sokolov, tak i HC Energie Karlovy Vary.
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Rozpis ke stažení
Více - ZDE, plakát - ZDE
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Srpen - 0. týden
Srpen - 1. týden
Srpen - 2. týden
Srpen - 3. týden
Srpen - 4. týden
Ke stažení zde
Přípravné utkání s Kadaní, které se mělo hrát v úterý 27.8.2019 v Nejdku se z technických důvodů překládá na led soupeře.

Hokejisté Sokolova se tento týden budou připravovat v tréninkové hale KV Areny.

K try-outu bylo pozváno 37 hráčů, včetně Kristiána Reichela, hráče Manitoby v AHL, kterému bylo umožněno trénovat s Baníkem.

Na ledě se představí hned několik mladých hráčů, někteří nastupovali v zámoří či v jiných evropských soutěžích. Na try-outu se objeví i někteří hráči, kteří za Baník již nastupovali v minulosti či proti Sokolovu hráli ve druhé lize.

Ze současného kádru se omluvili pouze Patrik Kadeřávek, Tomáš Kvapil, Lubomír Kovařík a karlovarský junior Daniel Zavřel.

Mezi brankáři by se měli představit Ondře Kuchař, Jakub Kašpar a David Fečo.

Chance ligu začneme u dalšího nováčka. Baník odstartuje první ligu na ledě ex-ligového Chomutova ve středu 11.9. 2019. Již nyní zvažujeme možnosti hromadného výjezdu.

V termínu okolo 17.6. pak budou v prodeji permanentní vstupenky. Informaci upřesníme, stejně jako brzy přineseme kompletní rozpis zápasů!

ČT 08.08.2019 17.00: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov
PO 12.08.2019 11.00: HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov
ČT 15.08.2019 17.00: HC Baník Sokolov – HC Stadion Litoměřice (v Ostrově)
PO 19.08.2019 18.00: HC Benátky n. Jizerou – HC Baník Sokolov