Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
7.2. 2019 | Klub | Tomáš Bouda
Pavel Bureš: Tehdy se slavil každý zápas

Vracíme se ještě k sobotnímu utkání s Vrchlabím, kdy jsme si připomenuli 40 let od postupu do první ligy. Vyzpovídali jsme také další tři osobnosti sokolovského hokeje Pavla Bureše, Jana Linharta a Petra Petrova. Poslední dva jmenovaní jsou v současné době stále ještě aktivními členy Staré gardy.

Co se Vám vybaví, když se řekne postupová sezona 1978/1979?

Pavel Bureš: Co jsem zjistil, tak nás tenkrát v mužstvu bylo poměrně málo, asi osmnáct. V té době se hrálo na tři pětky. Vím, že tenkrát přišli mladí kluci a byl tam docela věkový rozdíl, ale mladí kluci do týmu zapadli.

Jan Linhart: Upřímně řečeno, moc nevzpomínám, protože si toho moc nepamatuji. Ale byla to dobrá sezona. Hlavně po sezoně to bylo výborný, protože jsme jeli do Tater a tam to bylo hodně dobrý. Jinak si myslím, že sezona tehdy byla taková standartní, akorát, že se podařilo postoupit, takže to bylo dobré.

Petr Petrov: Byla to nejkrásnější léta, jelikož nám bylo 18 let. Mně, Karlovi Plačkovi, Mírovi Špírkovi a Pavlovi Mezkovi. Měli jsme vše před sebou, byli jsme tam jako bažanti a hrozně jsme si to užívali.

Jaké byly tenkrát oslavy postupu?

Pavel Bureš: Já myslím, že žádný. Tehdy se slavil každý zápas (se smíchem).

Jan Linhart: Tenkrát jsme dostali za odměnu Tatry. My tehdy měli dvě akce. První akce byla, že na ministerstvu sportu dělal nějaký Kratochvíl, což byl Sokolovák a ten nám sehnal v Rumunsku sparingpartnerství s jejich národním týmem. Pak jsme přijeli z Rumunska a nějakých 6-7 dní jsme strávili v Tatrách. Někdo, kdo tam jel, tak tam strávil i 10 dní.

Jak se Vám toto setkání po 40 letech líbí?

Pavel Bureš: Je to hezká vzpomínka. Takové oživení, které člověk ani nečekal. Po letech si člověk ani neuvědomí co dokázal.

Jan Linhart: Akce je to výborná. Myslím, že se to hodně podařilo. Je to něco mimořádného a v Sokolově to nikdy nebylo. Ale možná se nevzpomnělo na to nejhlavnější. Ten prvotní úspěch bylo, že když se tady celá léta hrál krajský přebor, tak generace před námi kolem roku 1969 dokázala postoupit do druhé ligy. Takže ten první úspěch udělala ta generace před námi. To už tady byl Pavel Bureš, Jarda Škorpík, který tady byl na vojně, ale pak tu zůstal a hrál tu ještě další roky. Takže to byl ten prvotní úspěch. My jsme byli vlastně až druzí.

Petr Petrov: Je to úplně fantastické. Vůbec jsem nečekal, že se v takové sestavě sejdeme, a hlavně při takové zábavě. Ten, kdo to vymyslel, tak klobouk dolů…

Festival Za sluncem na koupališti Michal (23. 8.) s našimi hokejisty se blíží. V předprodeji stojí vstupenka 699 Kč, na místě pak 799 Kč.
Pokud však na sekretariátu HC Baník Sokolov (po předchozí domluvě na tel. 606 963 871) nebo v trafice v OD Ural u pana Korela předložíte nebo si zakoupíte permanentní vstupenku na HC Baník Sokolov na sezonu (2019/20), tak si zároveň můžete zakoupit i lístek na festival Za Sluncem za 450 Kč.
Na festivalu vystoupí Kryštof, Mirai, Support Lesbiens a další. Kromě autogramiády se budou křtít také nové dresy jak HC Baník Sokolov, tak i HC Energie Karlovy Vary.
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Rozpis ke stažení
Více - ZDE, plakát - ZDE
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Srpen - 0. týden
Srpen - 1. týden
Srpen - 2. týden
Srpen - 3. týden
Srpen - 4. týden
Ke stažení zde
Přípravné utkání s Kadaní, které se mělo hrát v úterý 27.8.2019 v Nejdku se z technických důvodů překládá na led soupeře.

Hokejisté Sokolova se tento týden budou připravovat v tréninkové hale KV Areny.

K try-outu bylo pozváno 37 hráčů, včetně Kristiána Reichela, hráče Manitoby v AHL, kterému bylo umožněno trénovat s Baníkem.

Na ledě se představí hned několik mladých hráčů, někteří nastupovali v zámoří či v jiných evropských soutěžích. Na try-outu se objeví i někteří hráči, kteří za Baník již nastupovali v minulosti či proti Sokolovu hráli ve druhé lize.

Ze současného kádru se omluvili pouze Patrik Kadeřávek, Tomáš Kvapil, Lubomír Kovařík a karlovarský junior Daniel Zavřel.

Mezi brankáři by se měli představit Ondře Kuchař, Jakub Kašpar a David Fečo.

Chance ligu začneme u dalšího nováčka. Baník odstartuje první ligu na ledě ex-ligového Chomutova ve středu 11.9. 2019. Již nyní zvažujeme možnosti hromadného výjezdu.

V termínu okolo 17.6. pak budou v prodeji permanentní vstupenky. Informaci upřesníme, stejně jako brzy přineseme kompletní rozpis zápasů!

ČT 08.08.2019 17.00: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov
PO 12.08.2019 11.00: HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov
ČT 15.08.2019 17.00: HC Baník Sokolov – HC Stadion Litoměřice (v Ostrově)
PO 19.08.2019 18.00: HC Benátky n. Jizerou – HC Baník Sokolov