8.2. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Radim Slovák využil možnosti stáže u A-týmu

Trenéři HC Baník Sokolov i trenéři regionálních týmů mají možnost absolvovat stáž u A-týmu HC Baník Sokolov. Této možnosti v uplynulých dnech využil i Radim Slovák, který byl členem širšího kádru A-týmu Baníku v letech 2005 – 2010. Radim je v současné době trenérem v klubu HC Čerti Ostrov

Radime, v Baníku jsi dříve působil jako hráč. Co se změnilo od dob Tvého působení?

Změnilo se toho mnoho. Už jen zázemí zimního stadionu, jako jsou šatny hráčů a trenérů, dále se změnila kvalita tréninku a kvalita celkové hry. Vše je opravdu na profesionální úrovni.

V současné době působíš jako trenér v Ostrově, jaké tam zastáváš funkce?

V Ostrově působím už čtvrtým rokem, kde jsem prošel všemi věkovými kategoriemi. Získával jsem praxi u trenéra Radka Škardy, který mě toho dost naučil. Teď momentálně působím jako hlavní trenér juniorky.

Absolvoval jsi trenérskou stáž u A-týmu Baníku. Jak se taková možnost naskytla?

Tuto možnost jsem dostal do vedení HC Čerti Ostrov, kdy Karel Mlejnek nabízel tuto příležitost malým klubům v regionu a klapla jen spolupráce Čertů a Baníku.

Jak stáž probíhala a jakým způsobem ses zapojil?

Stáž probíhala v přátelském a profesionálním stylu, jak od trenérů, tak od hráčů. Bylo o mě dobře postaráno a trenéři A-týmu Baníku mě provázeli celou stáží. Byl jsem přítomný hned od srazu týmu, až po jejich odchod z kabiny, takže jsem prošel meetingem, kde probíhalo video, studium hry, seznámeni s průběhem tréninku. Následovala suchá příprava, led a i potréninkový rituál, kdy hráči jdou do místní restaurace na točenou kofolu.

Jaké poznatky si ze stáže odnášíš?

Neskutečná profesionalita od trenérů a hráčů, pozitivní nálada a 100% nasazení od všech. Baník dle mého názoru stagnoval, ale po příchodu Karla Mlejnka, který povolal správné lidi, začal opět vzkvétat.

Kdybys měl říct jednu věc, která Tě zaujala nejvíce, co by to bylo?

Velmi mě potěšilo velké množství hráčů z regionu jako je Rohy, Hrouda, Prinďa, Šiky, Čája a spoustu dalších. Další věc mě zaujala, spolupráce A-týmu s mládeží, kdy se hráči věnují malým hokejistům. Myslím, že takto by to mělo fungovat ve všech klubech!

Jaká je dle Tebe úroveň sokolovského A-týmu?

Úroveň týmu je velmi vysoká a troufám si říct, že tento tým má obrovskou šanci se probojovat do první ligy, protože předpoklady na to má a hlavně bych si to i já osobně přál!

Doporučil bys takovou stáž svým kolegům, ať už z Baníku nebo z jiných klubů?
S Karlem Mlejnkem mám jen dobré zkušenosti, už dříve jako jeho hráčský svěřenec, kdy mě trénoval tak i teď jako jeho trenérský kolega, takže takovou stáž jen doporučuji svým kolegům z menších klubu!

Děkuji za rozhovor

Také děkuji