26.2. 2019 | Mládež | Tomáš Bouda a redakce
Nejmladší hráči strávili den s "A" týmem.

I hráči základny se dočkali. Nejmenší Baníkovci strávili den s A-týmem.

Stejně jako starší kolegové, tak i nejmladší hráči sokolovského Baníku absolvovali tréninkový den s A-týmem. Při příchodu základny do kabiny A-týmu upozorňoval trenér Mlejnek své svěřence, že tentokrát možná budou děti do výkladu zasahovat. Ale opak byl pravdou, hráči základny se chovali vzorově a doslova hltali každé slovo.

Po rozboru videa z utkání v Děčíně se všichni společně odebrali na ochoz stadionu, kde se pod vedením Petra Přindiše konala rozcvička. Po ní následoval přesun do posilovny, kde hráči základny zaujali místa na lavičkách a pozorně sledovali kruhový trénink A-týmu. I zde se malí hokejisté chovali příkladně, za což byli trenérem Karlem Mlejnkem pochváleni, stejně tak zazněla pochvala od šéftrenéra mládeže Petra Holejšovského.

Následně se A-tým odebral do kabin a prostor posilovny tak zůstal k dispozici základně, která pod vedením Ilji Bubenščikova a Martina Landy zde absolvovala trénink na suchu zábavnou formou. Poté se již malí hokejisté odebrali do VIP místnosti, aby sledovali trénink A-týmu.

Poslední fází celého dne pak byl trénink základny, do kterého se zapojili i Michael Čejka, Patrik Michálek, Lubomír Kovařík a také novic Patrik Kadeřávek. Perfektně připravený trénink byl opět veden zábavnou formou a hráči si ho se svými staršími spoluhráči maximálně užili. Ještě jednou si však za celý den zaslouží hráči základny velkou pochvalu, a to především za své chování a nasazení při tréninku.

Ohlasy:

Kluci, jak jste se těšili na tuto plánovanou akci?

František Fojtík: Těšil jsem se, nejvíce, že poznám prostředí kabiny "A" mužstva.

Martin Dvořák: Hodně jsme se těšil, nejvíce na Vojtu Šika.

Která z částí celé akce (meeting, tréninková jednotka "A", Váš trénink) Vás nejvíce zaujala?

František Fojtík: Mně se líbilo trénování v posilovně

Martin Dvořák: Mně se líbil rozbor videa při meetingu.

Který hráč Vás zaujal na ledě, ať už při svém tréninku či při tréninku s Vámi?

František Fojtík: Tomáš Závorka, protože dobře chytá.

Martin Dvořák: Petr Přindiš, protože dobře střílí a má dobrou ránu.

Co jste si vzali z celého dne a fungování "A" týmu?

František Fojtík: Líbili se mi nejvíc brankáři, také chytám a až vyrostu chtěl bych chytat jako oni.

Martin Dvořák: Celý den se mi velmi líbil a nejvíce proto, že s námi byli hokejisté z "A" týmu na ledě.

A závěrem otázka také pro trenéra Ilju Bubenščikova. Jak bys zhodnotil celou akci a v čem je nejvíce prospěšná pro tuto věkovou kategorii?

Ilja Bubenščikov: Je to určitě dobrá věc tato akce, začínající hokejisté mohli vidět ten správný přístup k hokeji.