8.3. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Vojtěch Šik: Byla to těžká série

Baník ve třetím zápase porazil Nymburk 8:0 a celkově 3:0 na zápasy. Poslední zápas však nebyl jednoznačný, jak skóre napovídá. Velmi důležité pro vývoj zápasu byly dva góly vstřelené v závěru druhé třetiny. U obou asistoval Vojtěch Šik.

Vojto, výhra 8:0, dle výsledku jednoznačná, ale v sérii možná nejtěžší zápas?

Říká se, že ten poslední krok bývá vždy nejtěžší. Nymburk přijel utkání ubojovat a chtěl vrátit sérii zpátky k nim. První třetinu nás trochu tlačili, ale od druhé třetiny, jak jsme dali dva góly, tak jsme se dostali na koně. Konečně měl Čája hokejku na ledě a zasunul to (směje se). A pak už to tam napadalo jak z jabloně.

Byl jsi na ledě u prvních dvou gólů, připsal sis asistence. Byl pro zápas klíčový právě první vstřelený gól?

Dá se říct že ano. Měli jsme hodně přesilovek, zkoušeli jsme vymýšlet, to, co máme nacvičený, ale nešlo to. Tak jsme si řekli, že budeme hrát jednoduše a házet to na bránu. A nakonec tam střela spadla, sice až po dorážce. Pepa Stříbrný potřetí za sebou otevřel skóre, což je raritka. A druhý gól, jak jsem říkal, Čája zasunul. Takže ano, dá se říct, že to bylo o prvních gólech.

Jak hodnotíš celou sérii?

Bylo to nesmírně těžké. Na to, jak mají mladý mančaft, několik kluků hraje juniorku, tak bojovali, makali. Navíc měli tři kluky na Univerziádě, ty, kteří patří mezi ty lepší. Myslím, že to byla vyrovnaná série. Výsledky tomu možná neodpovídají, byly jednoznačné, ale opravdu náročná série.

Máte přání, koho byste chtěli do dalšího kola?

V play-off je osm kvalitních mužstev a je to vcelku úplně jedno. Nevím ještě jak se hrály další zápasy (rozhovor vznikal bezprostředně po utkání), ale vypadá to na Klatovy nebo Kolín. Uvidíme. My chceme hlavně vyhrát každý další zápas.