2.4. 2019 | Klub | Vladimír Meluzín
Zpráva před superfinále

HC Baník Sokolov mrzí situace ze závěru včerejšího parádního utkání a za nepříjemný zážitek se všem účastníkům omlouváme. Věříme, že nová opatření již nedovolí, aby se situace opakovala...

Hokejové finále o první ligu bude řádně zabezpečeno

Rekordní návštěva se očekává na prvním utkání superfinále o postup do první ligy mezi týmy HC Baník Sokolov a HC Moravské Budějovice. Série začíná už v pátek 5. dubna od 18 hodin na zimním stadionu v Sokolově a pořadatelé slibují, že bude všechno připraveno tak, aby se velký hokejový svátek uskutečnil bez problémů. Neměla by se tak opakovat potyčka mezi bezpečnostní agenturou a částí diváků, vyvolaná odpálením pyrotechniky v sektoru fanoušků z Vrchlabí po skončení posledního zápasu s krkonošským týmem.

Podle zástupců HC Baník Sokolov najatá agentura nezvládla svůj úkol a klub se s ní ještě před pátečním superfinále rozešel. Aby se utkání mezi Sokolovem a Moravskými Budějovicemi uskutečnilo v té správné sportovní atmosféře, o tom se společně radili zástupci HC Baník Sokolov, Městského úřadu v Sokolově, Městské policie Sokolov a Policie ČR. Výsledkem jednání je soubor opatření, která budou 5. dubna, a také v dalších termínech, kdy se bude v Sokolově o postup hrát, realizována. Konflikt mezi částí fanoušků a bezpečnostní agenturou byl zbytečnou černou tečkou za jinak vynikající sérií zápasů. O pořádek na stadionu se postará už jiná agentura.

Nezbývá, než popřát sokolovským hokejistům hodně štěstí i v dalších bojích o první ligu a vytvořit pro ně na sokolovském „zimáku“ ten správný bouřlivý a povzbuzující kotel se sportovní atmosférou.

A ještě jedna prosba adresovaná na fanoušky: „Vzhledem k omezenému počtu parkovacích míst před zimním stadionem a komplikované dopravní situaci se vydejte na hokej, pokud je to možné, pěšky.“