O postup do 1. ligy   7.4.2019 - 17.00
VVVSNP
Video přenos:
Rozhodčí: Barek, Veselý - Bohuňek, Pechánek, tresty: 9:7
Vyloučení - 2 min.: 5:6, 5 min.: 1:0, 10 min. (OT): 1:0, do konce utkání (OK): 1:0
Mimořádné tresty: Horký (MBU) 10 min OT vražení na hrazení, Juráň (MBU) 5+do konce zápasu - kopnutí, za faul hráče Juráň (MBU) nařízeno trestné střílení - Stříbrný neproměnil, za faul hráče Hruška (SOK) nařízeno trestné střílení - Matějka neproměnil

Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka "C", Kabelka, Kliment, Pospíchal

Matějka Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mikeš "A", Rytnauer "A", Ferda, Heinrich, Krutiš

Augustin Žák

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Baník přidal druhé vítězství v superfinále

Sokolovští hokejisté zvýšili své vedení v superfinále na 2:0, když zvítězili v Moravských Budějovicích 2:6 po třetinách 1:1, 1:2, 0:3.

Baník nastoupil ve druhém utkání ve stejné sestavě jako v předešlém zápase. A v úvodu si nepočínal špatně. Z mírné převahy však nic nevytěžil, a naopak domácí prakticky z první střely na bránu skórovali. Michal Klement využil clonících hráčů před Závorkou, jeho střelu tečoval David Horký a puk se zastavil až v síti – 1:0. Po vstřelené brance začaly mít převahu Budějovice, ale na druhé straně se do zajímavé šance dostal Šik, Vacek jeho střelu vytěsnil. Po jednom z ubráněných oslabení předal Čurda puk Zadražilovi, který posunul kotouč do pravého křídla Davidovi Hruškovi, jenž naznačil střelu, ale potáhl ještě puk a vzápětí prostřelil Vacka – 1:1. Stav se poté neměnil ani v závěru první dvacetiminutovky, když si Baník v přesilové hře vytvořil obrovskou šanci, ale Vacek v bráně domácích začaroval. Po první třetině tak byl stav 1:1.

Baníku se již poněkolikáté v play-off vydařil nástup do druhé třetiny. Josef Stříbrný si vybruslil před Vacka a z brankoviště se nemýlil 1:2. Radost z vedení však sokolovským hokejistům nevydržela moc dlouho. Ve 23. minutě Tomáš Pelikán vystřelil od modré a puk se prošel až do brány – 2:2. Žihadla znovu ožila, ale ve 31. minutě baníkovci zapracovali v útočném pásmu, Přindiš se neunáhlil, našel na brankovišti Pavla Kuběnu, který do polo odkryté brány uklidil puk – 2:3. Poté měl velkou šanci domácí Horký, ale stav se neměnil ani po trestném střílení, kdy Matějkovi puk utekl. Kromě trestného střílení však byl Baník potrestán i vyloučením na dvě minuty a Západočeši tak dohrávali druhou třetinu v oslabení.

Zbytku oslabení v úvodu třetí třetiny se Baník bez problémů ubránil. A vzápětí přišly velké chvíle sokolovského Baníku. Kovařík střílel do plexiskla, ale od něj se puk odrazil k Pavlovi Kuběnovi, který trefil odkrytou bránu – 2:4. O dvě minuty později naopak Kuběna přihrával Lubomírovi Kovaříkovi před bránu a ten propálil Vacka – 2:5. O chvíli později mohl Kuběna dovršit hattrick, ale tentokrát střílel do gólmana. To ale Baníku nemuselo moc vadit. Sokolovští hráči ve třetí třetině dominovali a zápas kontrolovali. A když po některých chybách na útočné modré neřešili domácí situace ideálně, i nadále měl Baník pohodlný náskok. Ten nejdříve mohl navýšit v 57. minutě Stříbrný, který ale trestné střílení neproměnil. Co se nepovedlo Stříbrnému, to se podařilo Matějovi Zadražilovi o pár sekund později, když jmenovaný hráč zakončil akci Hrušky a Vrány. Zbytek utkání pak Baník dohrával v přesilové hře, komplikace nedopustil a dovedl zápas k vítězství 2:6.

Baník se tak ujal vedení v sérii 2:0. Další utkání je na programu již v úterý 9.4. od 18:00 na sokolovském zimním stadionu. Série, hraná na čtyři vítězná utkání, bude následně pokračovat v Moravských Budějovicích.

Karel Mlejnek: O výsledku utkání rozhodl, úvod 3. třetiny. Víme, že za stavu 2:2 jel soupeř sám na branku. Víme, že za stavu 2:3 jel soupeř trestné střílení. Vše jsme jako tým přečkali. Nic není rozhodnuto, potřebujeme 2 výhry.