7.4. 2019 | A-tým | redakce
Ohlasy Pavel Kuběna a Petr Přindiš

Druhý zápas s Moravskými Budějovicemi hodnotí jedni z nejzkušenějších hráčů Baníku.

Oba si určitě velmi dobře pamatujete loňskou sérii se stejným soupeřem. Co je stejné, co je jiné?

Petr Přindiš: Rozdíl mezi loňskou a letošní sérii je hlavně v nás, mezi loňským a letošním týmem Baníku je extrémní rozdíl v systému a celkově v obraze celého našeho hokeje. Neskutečnej klobouk před Karlem Mlejnkem, co z nás dokáže vymáčknout. Abych řekl pravdu, tak hru soupeře z loňska si moc nepamatuju.

Pavel Kuběna: Série je hrozně těžká. Přirovnal bych oba zápasy k loňsku, kdy jsme do soupeře bušili, měli vice ze hry, ale soupeř je v útoku extrémně nebezpečný a skoro každou naší chybu potrestá.

Z úst fandů se často ozývá, že série s Vrchlabím byla na vyšší úrovni. Souhlasíte s tím, nebo ne? Jak to vidíte ze svého pohledu hráče?

Petr Přindiš: Je pravda, že série s Vrchlabím mohla být díky častým šarvátkám a vyhroceným situacím pro oko diváka zajímavější, ale v superfinále jsou dva nejlepší týmy 2. ligy, a to se nesmí podceňovat. Hlavně série s Vrchlabím je za námi a netřeba se k ní vracet, my máme před sebou teď další zápas, který chceme vyhrát. Nic není hotového! Kluci z MB jsou houževnatí a poctiví frajeři, kteří nám to nebudou do poslední chtít jen tak dát, takže bych rád uklidnil všechny fans. Je to přinejmenším stejně těžké jako série předchozí, nerad bych někde slyšel, že to máme teď jednoduchý nebo tak něco, my tam musíme vždycky nechat maximum, ať se děje co se děje.

Pavel Kuběna: Každá série v play-off je těžká a nejde říct kdo je lepší, a kdo horší. Každý tým vyniká něčím jiným a na nás je si s tím poradit.

Jak byste zhodnotili dnešní utkání?

Petr Přindiš: Dnešní zápas bych hodnotil velmi pozitivně. Začátek jsme měli podle mě lepší než soupeř, ale bohužel jsme inkasovali téměř z ničeho, včas jsme si uvědomili, že to bude sakra těžká bitva a jasně jsme ukázali jakou kvalitu máme. Díky všem lidem, kteří nás podporují, diky celému Sokolovu za hokejovou horečku, ve které jsme všichni společně, jen tak dál a pojďme to dotáhnout tam, kam všichni chceme!

Pavel Kuběna: Měli jsme velmi dobrý začátek, který bohužel skončil brankou v naší síti . Myslím, ale že jsme se drželi toho, co chceme hrát a utkání dopadlo v náš prospěch. Chtěl bych hrozně poděkovat našim fanouškům, kteří přijeli a úžasně nás podporovali! Hodně lidi na sledovalo live na netu i jim děkuji a těším se, až se v úterý uvidíme na Baniku a uděláme další krok!