10.4. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Jan Bečvář:  Pojedeme s čistou hlavou

Jan Bečvář: Pojedeme s čistou hlavou

Třetí duel série o postup do první ligy hodnotí Jan Bečvář.

Třetí zápas superfinále vyzněl pro soupeře z Moravských Budějovic, který v Sokolově zvítězil 1:4. Začátek zápasu se přitom vyvíjel pro domácí dobře, když se vydařenou střelou prosadil Jan Bečvář.

„Ze začátku jsme plnili všechno, jak jsme měli. Postupem času jsme se nechali trochu stáhnout soupeřem a neplnili jsme věci, jak jsme měli a z toho jsme dostali čtyři góly a nedokázali jsme na to odpovědět,“ hodnotí utkání jediný střelec Baníku.

Baník po dvou třetinách prohrával a o jeden gól, do třetího dějství však vstupoval s jasným cílem – zvrátit nepříznivý stav. „Za stavu 1:2 je to samozřejmě jiného, než za stavu 1:3, kdy to bylo těžší. Ale zbývalo ještě dost času, takže nebylo nic ztraceného. Pak jsme dostali ještě gól na 4:1 a pak je to těžké obrátit,“ popisuje třetí třetinu Jan Bečvář.

Budějovice tak snížily stav série na 2:1 ve prospěch Baníku, což před čtvrtým duelem na Moravě je pro tento organizovaný tým velkou vzpruhou. Baník ale rozhodně nepojede za svým soupeřem odevzdaný. „Pojedeme tam s čistou hlavou, s pokorou a chutí hrát. Chceme vyhrát ten zápas,“ říká Jan Bečvář.