PVVVV
Video přenos:
Rozhodčí: Dědek, Vrba - Bubela, Novotný, tresty: 5:9
Vyloučení - 2 min.: 5:7, 10 min. (OT): 0:2
Mimořádné tresty: Vrána (SOK) 10 OT vražení na hrazení, Rohan 10 OT bodnutí koncem hole

Trnka, Pelikán, Kadela, Peroutka "C", Kabelka, Kliment, Pospíchal

Matějka, Lupač, Bulín, Juráň, Horký, Mikeš "A", Hačecký, Rytnauer "A", Ferda, Heinrich, Krutiš

Augustin Žák

Karel Mlejnek, Lukáš Mensator

Baník postupuje do první ligy!!!

Nečekané vyústění mělo čtvrteční utkání v Moravských Budějovicích. Baník na Vysočině zvítězil 1:4 po třetinách 0:1, 1:1 a 0:2. Tímto vítězstvím měl Baník vést v sérii 3:1, ale vše je jinak. I samotní hráči se až po utkání dozvěděli, že první tři zápasy série budou zkontumovány vzhledem k neoprávněnému startu hráče Moravských Budějovic. Tímto Baník na svou stranu získává i čtvrté vítězství a postupuje do Chance ligy...

Baník odjížděl do Moravských Budějovice za stavu 2:1 na zápasy. Až na místě se funkcionáři Baníku dozvěděli, že úterní zápas, který Sokolov prohrál, bude zkontumován ve prospěch Západočechů vzhledem k neoprávněnému startu brankáře Vacka. Další dvě předchozí kontumace na vítěze utkání neměly vliv. K postupu do první ligy tak zbývalo již pouze jedno vítězství. To se však trenéři rozhodli svým svěřencům nesdělovat.

Baníkovci tak šli do utkání s jasným cílem, odčinit předchozí prohru a dostat na stranu Sokolova matchball. A Baník začal dobře. Ve třetí minutě zabojoval Švec, Bečvář nabil za kruhy Michaelovi Čejkovi, který se položil do střely a jeho střela našla skulinu mezi betony Čápa – 0:1. Baník důležitá branka naladila, vybojoval i přesilovou hru, ale ta zůstala nevyužita. A protože si stejně počínali i domácí, první třetina skončila nejtěsnějším vedením Baníku.

Nástup do druhé třetiny patřil Budějovicím, když se zpoza brány prosadil Marek Lupač. Baník reagoval svými šancemi, ale Čáp v bráně Žihadel odolával. A domácí gólman byl úspěšný i proti samostatnému nájezdu Kovaříka. Sokolov si ale postupem času vypracoval převahu a výsledkem byl gól Tomáše Vracovského, který padnul po krásné akci celého útoku, kdy přihrávajícími byli Josef Stříbrný a Tomáš Rohan. Další gól ve druhé třetině již nepadnul.

Ve třetí třetině se převaha Baníku projevila naplno. Ve 48. minutě Baník využil přesilovou hru. Vracovský pálil, Čáp puk vyrazil k Rohanovi, který se neunáhlil a posunul ho ještě Pavlovi Kuběnovi, který poloodkrytou bránu trefil 1:3. A o tři minuty později to již bylo o tři góly. Patrik Michálek udržel na modré čáře puk, vystřelil a dorážející David Hruška zvýšil na 1:4. Baník byl deset minut před koncem blízko vítězství a nic na tom nezměnilo ani následné přesilové hry domácího týmu. V 59. minutě ještě trefil Horký tyč, ale stav se již neměnil.

Po zápase hráči Baníku nevěřícně zírali na soupeře, který přijel po konci celé série podávat ruce. Teprve poté hráči dostali informaci, že předchozí utkání byla zkontumována a Baník se čtvrtečním vítězstvím stal vítězem celé druhé ligy a postoupil do WSM ligy.

Radost si pak hráči mohli vychutnat s desítkami věrných fanoušků rovnou na místě v Moravských Budějovicích a po dlouhé cestě také se zhruba padesátkou fanoušků, kteří nad ránem čekali u zimního stadionu.