3.5. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
M. Čejka: Jsem šťastný, že jsem tohle zažil v rodném městě

Baník se po 22 letech vrací do první ligy. K postupu pomohlo velké množství odchovanců či hráčů z regionu. David Hruška první ligu v dresu Baníku hrával, ale ještě další jedno příjmení se z dob první ligy opakuje. Michael Čejka je nejmladším z odchovanců Baníku, kteří první ligu vybojovali, a může tak navázat na svého otce Milana, jenž mimochodem v letošní postupové sezoně také za Sokolov nastoupil.

Vraťme se k základní části, jaká byla?
Myslím si, že základní část se nám hodně povedla a mluví o tom i překonaný rekord z loňské sezóny, byli jsme šťastní, že jsme získali nejvíc bodů z celé ligy.

Playoff, nakonec bylo úspěšné, těžili jste z letní přípravy a náročných tréninků v sezóně?
Určitě ano, troufám si říct, že s každým soupeřem v play-off jsme na tom byli fyzicky lépe a většinou jsme měli ke konci zápasu navrch, kdežto soupeřům docházely síly. Takže určitě se ta dřina z letní přípravy a celkově z celé sezóny vyplatila. Byli jsme na to skvěle připraveni.

Nakonec se to podařilo a přisel postup. Jaké byly bezprostřední pocity?
Pocity byly v první moment smíšené, získali jsme třetí bod v sérii, mysleli jsme si, že nás čeká za dva dny další zápas a najednou jsme si podávali se soupeřem ruce a postoupili. Nicméně jsem se snažil tohle moc neřešit a začal jsem slavit, protože jsem o tomhle hrozně snil a nekoukal už na to, že jsme získali JEDEN bod díky kontumaci.

Jaké byly oslavy?
Oslavy byly neuvěřitelné, věděl jsem, že Sokolov je hokejové město, ale v životě by mě nenapadlo, že město to bude až takhle prožívat, ať už to byl přímý přenos na náměstí, nebo vítání fanoušků ve 4 ráno ve všední den, anebo oslavy na zimáku, neskutečný průvod městem a následně oslavy na náměstí. Bylo to neuvěřitelné a jsem hrozně šťastný, že jsem tohle mohl zažít v rodném městě! Chtěl bych všem fanouškům za tohle poděkovat!

Tvůj taťka první ligu hrál, tak co postupu říkal on?
Táta byl hrozně šťastný, že se to povedlo, taky to s námi pořádně oslavil, byl jedním z těch, co na nás čekali ve 4 ráno, než se vrátíme z Moravských Budějovic. Měl obrovskou radost a taky si neodpustil říct: “ No není to špatný v 50 letech postoupit do první ligy ne?” (Milan Čejka díky jednomu startu v sezoně byl také členem kádru – pozn. redakce.)

Co Ti navždy utkví v paměti, na co budeš za uplynulou sezonu vzpomínat?
Určitě to bude neuvěřitelná série s Vrchlabím, kdy už jsme byli jednou nohou vyřazeni a my ukázali, že jsme skvělá parta, máme neskutečný charakter a otočili celou sérii, to určitě bude jedna z věcí, na kterou nezapomenu. Potom to určitě budou ty oslavy, které jsem už zmiňoval, příjezd, průvod městem, show na náměstí. A pak určitě nezapomenu na fifty game, kdy jsme si mohli zahrát s tátou spolu v jednom útoku, tímto bych chtěl ještě jednou moc poděkovat vedení, tobě a všem lidem, kteří se na této akci podíleli.

Brzy začne letní příprava na první ligu, jak se na ni těšíš?
Co si budeme nalhávat, letní přípravu hokejisti moc rádi nemají, ale já se těším na kluky a taky na to nasazení, co bylo už v loni v přípravě a v celé sezóně.

Co od první ligy očekáváš?
Od první ligy očekávám, že bude mnohem silovější, rychlejší, celkově náročnější už jen kvůli cestování, ale taky od první ligy očekávám plné zimáky a také velké bitvy, určitě žádnému soupeři nic nedarujeme!

Stačíš si mezi sezónami odpočinout, byla již dovolená?
Určitě stačím, jsem ještě mladý hráč, takže toho odpočinku nepotřebuji zase tolik, oslavy mi to trošku zkomplikovali, ale už je to dobrý. Dovča zatím nebyla, udělali jsme si s přítelkyni pár výletů po republice a trošku vypnuli.

Děkuji za rozhovor.
Také děkuji za rozhovor!