4.5. 2019 | Mládež | Redakce
Svou soutěž vyhráli i starší žáci

Baníkovští hokejisté narození v letech 2005 a 2006 na sebe v letošní sezoně znovu upozornili, když se jim po dvou letech od triumfu v mladších žácích podařilo opět vyhrát regionální soutěž, tentokrát však již v kategorii žáků starších.

Svěřenci trenérů Petra Neče mladšího a Tomáše Anderleho přitom neměli vstup do soutěže vůbec povedený, když v úvodním utkání pouze remizovali a v druhém prohráli na ledě Karlových Varů, svého největšího konkurenta. Poté však následovala série 21 zápasů bez porážky, díky níž si baníkovci zajistili pohodlný náskok na první příčce v konkurenci dalších osmi týmů.

Po celou sezonu tým táhl především útok ve složení Petr Holejšovský, Adam Sobotka a Václav Eismann, stabilní výkony podávali také všichni obránci.

Letošní vítězství je o to cennější, že do soutěže vstoupili sokolovští bez čtveřice hráčů nastupujících v sousedních Karlových Varech v lize výběrových osmých tříd, která je kvalitativně o stupínek výše než regionální soutěž. Vynikající zprávou je, že díky posunu žákovských kategorií až do 9. třídy si poprvé v novodobé historii fungování žákovských soutěží právě sokolovský ročník 2005 a 2006 vyzkouší účast v prestižní lize 9. tříd, kde své síly poměří například s výběrovými týmy Litvínova, Chomutova, Karlových Varů, Ústí nad Labem nebo nejlepším mládežnickým celkem Německa - Jungadlerem Mannheim.

Sestava vítězného týmu Karlovarské ligy mladších žáků:

Brankáři: Daniel Hüttl, Oliver Roller

Obránci: Petr Bachar, Jakub Knap, Šimon Mlejnek, Václav Pašek, Jan Simet

Útočníci: Václav Eismann, Petr Holejšovský, Pavlína Horvátová, Rudolf Ott, Jan Pavlík, Jan Petrák, Adam Sobotka, Radek Sobotka, Markéta Šnicerová, Michal Špiler, Jan Telin

hlavní trenér: Petr Neč mladší

asistent trenéra: Tomáš Anderle