15.5. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
M. Osmík: Věděl jsem, že chci určitě sem

Již v pondělí se sejdou hráči ke startu letní přípravy. Na zahájení nebude chybět ani Martin Osmík, hráč s extraligovými starty, jenž v poslední sezoně bojoval o nejvyšší příčky v Chance lize v dresu Jihlavy.

Začátek letní přípravy se blíží, tak jak sis užil volno a jak se na letní přípravu těšíš?

Tak volna jsem si samozřejmě užil, podívali jsme se s přítelkyní na různá místa po Česku a samozřejmě jsem nemohl vynechat ani rybaření, ale taky jsem se zároveň nechtěl úplně flákat, takže jsem se i trochu hýbal po fyzické stránce, abych na letní přípravu nepřišel úplně nepřipravený. A co se týká letní přípravy, tak na ni se těším. Sice je to dřina, ale bohužel bez ní se sezóna neobejde.

Uplynulou sezonu jsi strávil v Dukle Jihlava, jaká ta sezona pro Tebe byla?

Z týmového hlediska se nám sezóna určitě nepodařila, byť jsme vyhráli základní část, ale cíl byl postoupit do extraligy, což se nepovedlo. A z toho osobního bych to rozdělil asi na takové dva úseky, kdy se mi zhruba do půlky listopadu celkem herně vedlo, ale poté přišlo zranění a po něm jsem se do toho už nemohl pořádně dostat.

V Baníku jsi působil v sezoně 2017/2018. Co Tě přimělo k návratu?
Vlastně už po sezoně 17/18 jsem dostal nabídku od pana Mlejnka, jestli bych do Sokolova nešel, nastínil mi, jak to vše bude během sezóny probíhat a strašně se mi to líbilo. Nakonec jsem si vybral Jihlavu. Někdy ke konci sezóny jsem si volal s Ruldou (Adam Rulík) a ptal se ho, jak to tam vše vypadá. Potvrdil mi přesně to, co mi pan Mlejnek před sezónou říkal. A já věděl, že chci určitě sem, ať už by Sokolov hrál první nebo druhou ligu, protože vím, že tady se hokejově někam můžu posunout! Hlavně tady spoustu klukům znám a vím, že tu byla vždy skvělá parta.

Sledoval jsi počínání Baníku a jeho postup do druhé nejvyšší soutěže?

Jasně, díval jsem se na výsledky celou sezónu. A když potom byla možnost sledovat super finále na internetu, neváhal jsem a přál klukům, aby se jim postup podařil!

S některými hráči jsi působil v Karlových Varech. Tak jak se těšíš na „novou“ partu?

Strašně moc! Už se těším, až je znovu uvidím a poznám i nové spoluhráče.

Co od letní přípravy Karla Mlejnka očekáváš? Jak tvrdá podle Tebe bude?

Tak s panem Mlejnkem jsem zatím zažil jenom jednu letní přípravu ještě v Karlových Varech, takže určitě to žádný med nebude, což je dobře, já se na to těším.

V první lize jsi teď sezonu působil, co Baník čeká a jaké by mohl mít šance?

Určitě hodně cestování. Kvalitní soupeři a oproti druhé lize i více zápasu. Já doufám, že nahlídneme do play off!

V červnu byste měli jít i týden na led, vítáš tuhle variantu?
Jasně, nevidím v tom žádný problém!

Co bys závěrem vzkázal fanouškům?

Ať jich chodí na zápasy co nejvíce a hodně nás podporují. Moc se těším na atmosféru, kterou umí v Sokolově vytvořit.

Děkuji za rozhovor.
Také díky!