Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
30.5. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
David Hruška ukončuje kariéru

Jedna z největších osobností sokolovského klubu, místní odchovanec, člen klubu ligových střelců, David Hruška, postoupil s Baníkem do Chance ligy. Do jejího průběhu však již nezasáhne. Na vlastní žádost tento výborný útočník totiž ukončil aktivní kariéru.

„David Hruška na vlastní žádost ukončil dnešním dnem svou bohatou úspěšnou hráčskou kariéru. David již nemá vnitřní motivaci pokračovat a rozhodl se, že svoje další životní kroky již nebude spojovat s profesionálním hokejem. Za HC Baník Sokolov mu chci opravdu vřele poděkovat za perfektně odvedenou práci v loňské, historické, postupové sezoně a vyjádřit hluboký respekt k jeho úspěšné hráčské kariéře. S Davidem, který si v loňské sezoně udělal i trenérskou licenci C , počítáme od 1.8. jako s jedním z asistentů trenérů u kategorie juniorů a dorostu. Zde by měl jako bývalý vynikající útočník napomoci k hráčskému rozvoji především našich útočníků,“ uvedl k odchodu nejzkušenějšího hráče Baníku sportovní manažer a hlavní trenér A-týmu Karel Mlejnek.

David Hruška naskočil do sokolovského A-týmu již v sezoně 1992/1993 a při hostování ze Vsetína zde působil až do sezony 1996/1997. Následně nastupoval v nejvyšší soutěži za Vsetín, Opavu, Slavii Praha, Karlovy Vary, Litvínov, Havířov a Chomutov. Pětkrát se stal David Hruška mistrem extraligy, třikrát získal stříbro a dvakrát se stal nejlepším střelcem nejvyšší soutěže. Po zásluze se stal také členem klubu ligových střelců, když v nejvyšší soutěži nastřílel 275 gólů. Nakoukl také do reprezentace a v sezoně 2016/2017 se krátce vrátil do Baníku. Další dvě sezony v Sokolově již odehrál celé, a nakonec se rozloučil postupem do první ligy. Číslo 44 se loučí… Davide, DÍKY!!!

Festival Za sluncem na koupališti Michal (23. 8.) s našimi hokejisty se blíží. V předprodeji stojí vstupenka 699 Kč, na místě pak 799 Kč.
Pokud však na sekretariátu HC Baník Sokolov (po předchozí domluvě na tel. 606 963 871) nebo v trafice v OD Ural u pana Korela předložíte nebo si zakoupíte permanentní vstupenku na HC Baník Sokolov na sezonu (2019/20), tak si zároveň můžete zakoupit i lístek na festival Za Sluncem za 450 Kč.
Na festivalu vystoupí Kryštof, Mirai, Support Lesbiens a další. Kromě autogramiády se budou křtít také nové dresy jak HC Baník Sokolov, tak i HC Energie Karlovy Vary.
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Rozpis ke stažení
Více - ZDE, plakát - ZDE
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Srpen - 0. týden
Srpen - 1. týden
Srpen - 2. týden
Srpen - 3. týden
Srpen - 4. týden
Ke stažení zde
Přípravné utkání s Kadaní, které se mělo hrát v úterý 27.8.2019 v Nejdku se z technických důvodů překládá na led soupeře.

Hokejisté Sokolova se tento týden budou připravovat v tréninkové hale KV Areny.

K try-outu bylo pozváno 37 hráčů, včetně Kristiána Reichela, hráče Manitoby v AHL, kterému bylo umožněno trénovat s Baníkem.

Na ledě se představí hned několik mladých hráčů, někteří nastupovali v zámoří či v jiných evropských soutěžích. Na try-outu se objeví i někteří hráči, kteří za Baník již nastupovali v minulosti či proti Sokolovu hráli ve druhé lize.

Ze současného kádru se omluvili pouze Patrik Kadeřávek, Tomáš Kvapil, Lubomír Kovařík a karlovarský junior Daniel Zavřel.

Mezi brankáři by se měli představit Ondře Kuchař, Jakub Kašpar a David Fečo.

Chance ligu začneme u dalšího nováčka. Baník odstartuje první ligu na ledě ex-ligového Chomutova ve středu 11.9. 2019. Již nyní zvažujeme možnosti hromadného výjezdu.

V termínu okolo 17.6. pak budou v prodeji permanentní vstupenky. Informaci upřesníme, stejně jako brzy přineseme kompletní rozpis zápasů!

ČT 08.08.2019 17.00: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov
PO 12.08.2019 11.00: HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov
ČT 15.08.2019 17.00: HC Baník Sokolov – HC Stadion Litoměřice (v Ostrově)
PO 19.08.2019 18.00: HC Benátky n. Jizerou – HC Baník Sokolov