„David Hruška na vlastní žádost ukončil dnešním dnem svou bohatou úspěšnou hráčskou kariéru. David již nemá vnitřní motivaci pokračovat a rozhodl se, že svoje další životní kroky již nebude spojovat s profesionálním hokejem. Za HC Baník Sokolov mu chci opravdu vřele poděkovat za perfektně odvedenou práci v loňské, historické, postupové sezoně a vyjádřit hluboký respekt k jeho úspěšné hráčské kariéře. S Davidem, který si v loňské sezoně udělal i trenérskou licenci C , počítáme od 1.8. jako s jedním z asistentů trenérů u kategorie juniorů a dorostu. Zde by měl jako bývalý vynikající útočník napomoci k hráčskému rozvoji především našich útočníků,“ uvedl k odchodu nejzkušenějšího hráče Baníku sportovní manažer a hlavní trenér A-týmu Karel Mlejnek.

David Hruška naskočil do sokolovského A-týmu již v sezoně 1992/1993 a při hostování ze Vsetína zde působil až do sezony 1996/1997. Následně nastupoval v nejvyšší soutěži za Vsetín, Opavu, Slavii Praha, Karlovy Vary, Litvínov, Havířov a Chomutov. Pětkrát se stal David Hruška mistrem extraligy, třikrát získal stříbro a dvakrát se stal nejlepším střelcem nejvyšší soutěže. Po zásluze se stal také členem klubu ligových střelců, když v nejvyšší soutěži nastřílel 275 gólů. Nakoukl také do reprezentace a v sezoně 2016/2017 se krátce vrátil do Baníku. Další dvě sezony v Sokolově již odehrál celé, a nakonec se rozloučil postupem do první ligy. Číslo 44 se loučí… Davide, DÍKY!!!