30.5. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
David Hruška ukončuje kariéru

Jedna z největších osobností sokolovského klubu, místní odchovanec, člen klubu ligových střelců, David Hruška, postoupil s Baníkem do Chance ligy. Do jejího průběhu však již nezasáhne. Na vlastní žádost tento výborný útočník totiž ukončil aktivní kariéru.

„David Hruška na vlastní žádost ukončil dnešním dnem svou bohatou úspěšnou hráčskou kariéru. David již nemá vnitřní motivaci pokračovat a rozhodl se, že svoje další životní kroky již nebude spojovat s profesionálním hokejem. Za HC Baník Sokolov mu chci opravdu vřele poděkovat za perfektně odvedenou práci v loňské, historické, postupové sezoně a vyjádřit hluboký respekt k jeho úspěšné hráčské kariéře. S Davidem, který si v loňské sezoně udělal i trenérskou licenci C , počítáme od 1.8. jako s jedním z asistentů trenérů u kategorie juniorů a dorostu. Zde by měl jako bývalý vynikající útočník napomoci k hráčskému rozvoji především našich útočníků,“ uvedl k odchodu nejzkušenějšího hráče Baníku sportovní manažer a hlavní trenér A-týmu Karel Mlejnek.

David Hruška naskočil do sokolovského A-týmu již v sezoně 1992/1993 a při hostování ze Vsetína zde působil až do sezony 1996/1997. Následně nastupoval v nejvyšší soutěži za Vsetín, Opavu, Slavii Praha, Karlovy Vary, Litvínov, Havířov a Chomutov. Pětkrát se stal David Hruška mistrem extraligy, třikrát získal stříbro a dvakrát se stal nejlepším střelcem nejvyšší soutěže. Po zásluze se stal také členem klubu ligových střelců, když v nejvyšší soutěži nastřílel 275 gólů. Nakoukl také do reprezentace a v sezoně 2016/2017 se krátce vrátil do Baníku. Další dvě sezony v Sokolově již odehrál celé, a nakonec se rozloučil postupem do první ligy. Číslo 44 se loučí… Davide, DÍKY!!!