15.6. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník strávil týden na ledě

Prvoligoví hokejisté Baníku pokračují v letní přípravě na novou sezonu. Po týdnech „na suchu“ si Baník zpestřil přípravu týdnem na ledě karlovarské Realistic areny.

37 hráčů propotilo tréninkové dresy Baníku během uplynulého týdne. Byl mezi nimi i Kristian Reichel z AHL, kterému bylo umožněno si s Baníkem zatrénovat. O try-out byl velký zájem, na některé hokejisty se ani nedostalo. Celkově bylo znát, že v současné době má klub velmi dobrou vizitku a tréninkové jednotky jsou pro hráče přínosem. Baník pak naopak získává přehled o hráčích, kteří nejsou v České republice tolik na očích. Do try-outu se totiž zapojili i čeští hráči, kteří nastupují v zámoří či například v polské lize. A i tito hráči projevili zájem za Sokolov nastupovat.

I během try-outu vyjádřili podporu týmu svou účastí fanoušci Baníku. Nechyběli členové fanklubu, skladatel naší hymny Navi, či například speaker Zdeněk Weber. Neustále je cítit, že příznivci jsou na nový ročník natěšeni. Bude totiž prvoligový a soupeři budou velmi atraktivní.

Baník se během uplynulého týdne připravoval nejen na ledě, ale využil i posilovny, rozcvičovny a celkově byla příprava na ledě velmi dobrým „meziplynem“ mezi závěrem sezony a startem sezony nové. Klub tento týden využil i k výběru výstroje, holí a také k promofocení.

Sokolovské hokejisty nyní čekají ještě dva týdny letní přípravy a také účast na sokolovském čtvrtmaratonu. Poté budou mít hráči 3 týdny individuální přípravy a k finální fázi přípravy se sejdou v pondělí 22. 7. 2019. Baníkovci se zúčastní ještě akce se sokolovskou mládeží (20.6.) a také předávání vysvědčení na 3. ZŠ (28.6.).

Ještě předtím ale bude zahájen předprodej permanentních vstupenek na sezonu 2019/2020. Věříme, že příznivci zakoupením permanentních vstupenek podpoří klub a vyjádří mu tak podporu v prvoligové sezoně po 22 letech. Chystáme také projekt Sokolí rodina, kdy se sponzorem klubu bude moct stát i fyzická osoba. Podrobnosti již brzy. Prodej permanentních vstupenek by měl být zahájen ve čtvrtek 20.6.2019.