16.6. 2019 | Mládež | Tomáš Bouda
Baník uspořádal další nábor

Netradičně v letní pauze uspořádal HC Baník Sokolov náborovou akci.

Téměř padesátka vybraných dětí ze sokolovských škol a okolí se ve čtvrtek 13.6.2019 zúčastnila náboru HC Baník Sokolov. Děti si prohlédly posilovnu zimního stadionu, kde si mohly zacvičit a zároveň i zasoutěžit o pěkné ceny. Dále malí školáci byli hosty ve VIP místnosti, kde na ně čekalo malé občerstvení a mohli si prohlédnout i vítězné trofeje, které Baník v uplynulé sezoně získal.

Následně se děti přesunuly na střelnici u zimního stadionu, kde si ve společnosti Michaela Čejky a Patrika Michálka, hráčů A-týmu Baníku, mohly vyzkoušet hráčskou a brankářskou výstroj. Následně si účastníci náboru zastříleli na branku a opět si mohli zasoutěžit. Poté děti odvezl klubový autobus, který je zimní stadion i dopravil.

Šéftrenér mládeže Petr Holejšovský byl s akcí nadmíru spokojen. „Celá akce se dětem moc líbila a věříme, že se pár dětí stane novými hokejisty našeho klubu.“ Celou akci si pak užili i Michael Čejka a Patrik Michálek. „Akce se mi moc líbila a myslím, že dětem ještě víc. Několik z nich nám řeklo, že doma oznámí, že chtějí hrát hokej. Dokonce i holky. Myslím si, že kdyby z těchto dětí přišlo v září na zimák 5-10, tak to bude úspěch,“poznamenal k náboru sokolovský odchovanec Michael Čejka. Pozitivně pak nábor hodnotil i obránce Patrik Michálek. „Byla to povedená akce, jak my, tak děti, jsme si to užili. Doufám, že jich v září přijde co nejvíce.“

Děti ze základních škol v Oloví, Královském Poříčí, dvou sokolovských základních škol a základní i mateřské školy ve Svatavě, tak ve čtvrtek odjížděli od zimního stadionu velmi spokojeni.