28.6. 2019 | Mládež | Tomáš Bouda
Starší žáci rovněž po soustředění

Na sedlech horských kol absolvovali mladí baníkovci báječné tři dny v prostředí Krušných hor.

Starší žáci Baníku absolvovali soustředění v okolí Božího Daru. „V pátek měl celý tým sraz v 16:00 u Apartmánů Engadin na Božím Daru, přičemž ještě téhož podvečera absolvovaly děti takový menší testovací okruh, který měl bezmála 22 kilometrů,“ popisuje páteční program týmu Petr Neč, trenér žáků.

Mladí sokolovští hokejisté se nenudili ani o den později. „Hlavní hřeb celého pobytu byl totiž připravený na sobotu. Dopoledne byl nejdříve odehrán kombinovaný turnaj ve florbalu a fotbalu a po lehkém obědě, krátkém odpočinku a přípravě svačin, čekalo na kluky a Markétu 55 kilometrů ve vlnách Krušných Hor. Přiznám se, že jsem měl trochu obavy z toho, jestli děti náročný výšlap úplně zvládnou, proto se k tříčlennému realizačnímu týmu připojili ještě dva tatínkové-dobrovolníci, kterým bych rád touto cestou ještě jednou poděkoval,“ pokračuje Petr Neč.

S náročnou trasou se však sokolovští žáci popasovali skvěle. „Obavy se naštěstí nenaplnily. Před všemi musím smeknout pomyslný klobouk, protože i přes pár drobných kolizí se s dvoukilometrovým převýšením na pětapadesátikilometrové trati poprali všichni statečně. V závěru pak ještě šestice nejstatečnějších zvládla extrémní výšlap na Blatenský vrch,“ říká spokojeně trenér Baníku.

I starší žáci využili skvělé zázemí Apartmánu Engadin, partnera Baníku. „Na hotelu jsme odpočívali v úžasném prostředí wellness, kterým Engadin disponuje, opekli buřty a šlo se na kutě. Mírnou vadou na kráse bylo nedělní dopoledne, které nám celé propršelo. Místo plánovaného tréninku jsme proto zašli znovu do bazénu a vířivek, ovšem po předchozím dnu se to nakonec ukázalo jako velmi dobré řešení, nohy a zadky nás totiž bolely úplně všechny,“ zhodnotil poslední den pobytu trenér Petr Neč.