1.7. 2019 | Mládež | Petr Neč
Žáci si vyzkoušeli letní biatlon

Poslední trénink v přípravném období si baníkovští žáci na inline dráze sokolovské Bohemky zpestřili velmi netradičními závody.

Soutěžilo se totiž ve stylizovaném letním biatlonu. V průběhu závodu na tři kola (zhruba tři kilometry) bylo úkolem všech závodníků nastřádat drahocenné vteřinky nejen rychlou jízdou, ale také přesnou střelbu se vzduchových pušek na plechové terče, a to po prvním okruhu nejprve vleže, po okruhu druhém pak vstoje. Pokud ze tří střel ani jedna nezasáhla přesně cíl, následoval jeden malý trestný okruh v délce 200 metrů. Mezi mladšími žáky si nejlépe vedl Matěj Herout, soutěž starších žáků s přehledem ovládl Lukáš Salva. Velké poděkování patří všem zúčastněným rodičům, kteří poskytli vybavení a podíleli si také na bezpečném průběhu všech rozjezdů.

Výsledky:

mladší žáci (07 a mladší)

1. Matěj Herout (8:59)

2. Patrik Šenkýř (9:22)

3. Dominik Skála (10:01)

starší žáci (05 a mladší)

1. Lukáš Salva (8:21)

2. Nick Mähler (8:42)