Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
12.7. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník posílí Jaromír Kverka

Baník posílí Jaromír Kverka

Další návrat… Do první ligy po 22 letech půjde Baník i s Jaromírem Kverkou

HC Baník Sokolov v nadcházející prvoligové sezoně posílí útočník Jaromír Kverka mladší, který přichází na hostování do 30.4.2020 z týmu HC Energie Karlovy Vary. Do extraligového týmu Karlových Varů bude mít tento šikovný útočník i nadále vyřízeny střídavé starty.

Jaromír Kverka má bohaté zkušenosti jak z nejvyšší soutěže, tak i z prvoligových bojů. V minulé sezoně odehrál Kverka za Karlovy Vary 26 utkání, ve kterých si připsal jeden gól a dvě asistence. V první lize pak nastupoval za týmy Prostějova a především Slavie Praha. Jeho bilance v první lize činí za loňskou sezonu 7 gólů a 14 asistencí ve 27 zápasech.

Jaromír Kverka v Sokolově již působil. V sezoně 2013/2014 byl jedním z klíčových hráčů sokolovské ofenzivy, kdy Baníku těsně unikl postup do první ligy. Ve 41 zápasech si připsal na své konto celkem 44 kanadských bodů za 26 gólů a 18 asistencí. V sezoně 2014/2015 pak tento útočník nastoupil za Sokolov do pěti zápasů, ve kterých vstřelil pět gólů a zaznamenal čtyři asistence.

Na sedmadvacetiletého útočníka bude trenér Karel Mlejnek v nadcházející sezoně spoléhat. „Jaromír Kverka je hráč, který zapadá do konceptu našeho klubu. Je to hráč, který v Baníku již byl a je s regionem úzce spjat. Očekáváme od něj, že svými zkušenostmi se zařadí mezi lídry týmu a velmi pomůže klubu v jeho novodobé historické sezoně,“ uvedl k nové posile sportovní manažer a trenér A-týmu Karel Mlejnek.

„Strašně se do Baníku těším. Jsem rád, že se mohu po letech vrátit do známého prostředí. Působil jsem zde před několika roky a mám na to jen skvělé vzpomínky, kdy se nám dařilo. Doufám, že na toto působení nyní navážu,“ uvedl krátce Jaromír Kverka.

Brzy přineseme se staronovou posilou rozhovor.

Profil hráče

Krátké zprávy
Festival Za sluncem na koupališti Michal (23. 8.) s našimi hokejisty se blíží. V předprodeji stojí vstupenka 699 Kč, na místě pak 799 Kč.
Pokud však na sekretariátu HC Baník Sokolov (po předchozí domluvě na tel. 606 963 871) nebo v trafice v OD Ural u pana Korela předložíte nebo si zakoupíte permanentní vstupenku na HC Baník Sokolov na sezonu (2019/20), tak si zároveň můžete zakoupit i lístek na festival Za Sluncem za 450 Kč.
Na festivalu vystoupí Kryštof, Mirai, Support Lesbiens a další. Kromě autogramiády se budou křtít také nové dresy jak HC Baník Sokolov, tak i HC Energie Karlovy Vary.
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Rozpis ke stažení
Více - ZDE, plakát - ZDE
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Srpen - 0. týden
Srpen - 1. týden
Srpen - 2. týden
Srpen - 3. týden
Srpen - 4. týden
Ke stažení zde
Přípravné utkání s Kadaní, které se mělo hrát v úterý 27.8.2019 v Nejdku se z technických důvodů překládá na led soupeře.

Hokejisté Sokolova se tento týden budou připravovat v tréninkové hale KV Areny.

K try-outu bylo pozváno 37 hráčů, včetně Kristiána Reichela, hráče Manitoby v AHL, kterému bylo umožněno trénovat s Baníkem.

Na ledě se představí hned několik mladých hráčů, někteří nastupovali v zámoří či v jiných evropských soutěžích. Na try-outu se objeví i někteří hráči, kteří za Baník již nastupovali v minulosti či proti Sokolovu hráli ve druhé lize.

Ze současného kádru se omluvili pouze Patrik Kadeřávek, Tomáš Kvapil, Lubomír Kovařík a karlovarský junior Daniel Zavřel.

Mezi brankáři by se měli představit Ondře Kuchař, Jakub Kašpar a David Fečo.

Chance ligu začneme u dalšího nováčka. Baník odstartuje první ligu na ledě ex-ligového Chomutova ve středu 11.9. 2019. Již nyní zvažujeme možnosti hromadného výjezdu.

V termínu okolo 17.6. pak budou v prodeji permanentní vstupenky. Informaci upřesníme, stejně jako brzy přineseme kompletní rozpis zápasů!

ČT 08.08.2019 17.00: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov
PO 12.08.2019 11.00: HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov
ČT 15.08.2019 17.00: HC Baník Sokolov – HC Stadion Litoměřice (v Ostrově)
PO 19.08.2019 18.00: HC Benátky n. Jizerou – HC Baník Sokolov
ČT 22.08.2019 19.30: Bayreuth Tigers – HC Baník Sokolov
ÚT 27.08.2019 17.30: SK Kadaň – HC Baník Sokolov
NE 01.09.2019 16.00: HC Baník Sokolov – Bayreuth Tigers (v Chebu)
ČT 05.09.2019 18.00: HC Stadion Litoměřice – HC Baník Sokolov
Info web - Facebook
Podrobné info zde
Ke stažení zde

POZOR! Platí možnost platit přes účet, ale při platbě hotově došlo ke změně: Příspěvky se hradí u p. Rostislava Králíka v termínu 1.8. - 30.9.2018, od PO do PÁ ,vždy mezi 15:00 - 17:00 hodin
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2018 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).