12.7. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník posílí Jaromír Kverka

Další návrat… Do první ligy po 22 letech půjde Baník i s Jaromírem Kverkou

HC Baník Sokolov v nadcházející prvoligové sezoně posílí útočník Jaromír Kverka mladší, který přichází na hostování do 30.4.2020 z týmu HC Energie Karlovy Vary. Do extraligového týmu Karlových Varů bude mít tento šikovný útočník i nadále vyřízeny střídavé starty.

Jaromír Kverka má bohaté zkušenosti jak z nejvyšší soutěže, tak i z prvoligových bojů. V minulé sezoně odehrál Kverka za Karlovy Vary 26 utkání, ve kterých si připsal jeden gól a dvě asistence. V první lize pak nastupoval za týmy Prostějova a především Slavie Praha. Jeho bilance v první lize činí za loňskou sezonu 7 gólů a 14 asistencí ve 27 zápasech.

Jaromír Kverka v Sokolově již působil. V sezoně 2013/2014 byl jedním z klíčových hráčů sokolovské ofenzivy, kdy Baníku těsně unikl postup do první ligy. Ve 41 zápasech si připsal na své konto celkem 44 kanadských bodů za 26 gólů a 18 asistencí. V sezoně 2014/2015 pak tento útočník nastoupil za Sokolov do pěti zápasů, ve kterých vstřelil pět gólů a zaznamenal čtyři asistence.

Na sedmadvacetiletého útočníka bude trenér Karel Mlejnek v nadcházející sezoně spoléhat. „Jaromír Kverka je hráč, který zapadá do konceptu našeho klubu. Je to hráč, který v Baníku již byl a je s regionem úzce spjat. Očekáváme od něj, že svými zkušenostmi se zařadí mezi lídry týmu a velmi pomůže klubu v jeho novodobé historické sezoně,“ uvedl k nové posile sportovní manažer a trenér A-týmu Karel Mlejnek.

„Strašně se do Baníku těším. Jsem rád, že se mohu po letech vrátit do známého prostředí. Působil jsem zde před několika roky a mám na to jen skvělé vzpomínky, kdy se nám dařilo. Doufám, že na toto působení nyní navážu,“ uvedl krátce Jaromír Kverka.

Brzy přineseme se staronovou posilou rozhovor.

Profil hráče