Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
12.7. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník posílí Jaromír Kverka

Baník posílí Jaromír Kverka

Další návrat… Do první ligy po 22 letech půjde Baník i s Jaromírem Kverkou

HC Baník Sokolov v nadcházející prvoligové sezoně posílí útočník Jaromír Kverka mladší, který přichází na hostování do 30.4.2020 z týmu HC Energie Karlovy Vary. Do extraligového týmu Karlových Varů bude mít tento šikovný útočník i nadále vyřízeny střídavé starty.

Jaromír Kverka má bohaté zkušenosti jak z nejvyšší soutěže, tak i z prvoligových bojů. V minulé sezoně odehrál Kverka za Karlovy Vary 26 utkání, ve kterých si připsal jeden gól a dvě asistence. V první lize pak nastupoval za týmy Prostějova a především Slavie Praha. Jeho bilance v první lize činí za loňskou sezonu 7 gólů a 14 asistencí ve 27 zápasech.

Jaromír Kverka v Sokolově již působil. V sezoně 2013/2014 byl jedním z klíčových hráčů sokolovské ofenzivy, kdy Baníku těsně unikl postup do první ligy. Ve 41 zápasech si připsal na své konto celkem 44 kanadských bodů za 26 gólů a 18 asistencí. V sezoně 2014/2015 pak tento útočník nastoupil za Sokolov do pěti zápasů, ve kterých vstřelil pět gólů a zaznamenal čtyři asistence.

Na sedmadvacetiletého útočníka bude trenér Karel Mlejnek v nadcházející sezoně spoléhat. „Jaromír Kverka je hráč, který zapadá do konceptu našeho klubu. Je to hráč, který v Baníku již byl a je s regionem úzce spjat. Očekáváme od něj, že svými zkušenostmi se zařadí mezi lídry týmu a velmi pomůže klubu v jeho novodobé historické sezoně,“ uvedl k nové posile sportovní manažer a trenér A-týmu Karel Mlejnek.

„Strašně se do Baníku těším. Jsem rád, že se mohu po letech vrátit do známého prostředí. Působil jsem zde před několika roky a mám na to jen skvělé vzpomínky, kdy se nám dařilo. Doufám, že na toto působení nyní navážu,“ uvedl krátce Jaromír Kverka.

Brzy přineseme se staronovou posilou rozhovor.

Profil hráče

Krátké zprávy
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021): 
JUNIOŘI: 
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).