4.8. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník vyjel poprvé na led

Po dvou týdnech suché přípravy je Baník na ledě. V neděli v podvečer vyjeli sokolovští hokejisté na ledovou plochu, aby zahájili poslední fázi přípravy na Chance ligu.

Až na Jaromíra Kverku kompletní kádr začal přípravu na ledě. Kdo čekal poklidnější průběh přípravy, musel být zklamán, kdo si však vzpomněl na první trénink v loňské sezoně, ten nemohl být zaskočen. Přesto, tempo na úvod bylo pekelné.

Hráče hned na začátek čekal dvouhodinový trénink na ledě, rozdělený pouze pauzou na úpravu ledu. Trenér Mlejnek svým svěřencům hned v úvodu naservíroval pořádně vydatný trénink. Hokejisté těsně před přestávkou nešetřili peprnými výrazy, ale aby někdo něco ošidil, to nehrozilo.

Pot z hráčů tekl, brusle tlačily, ale všichni jsou si dobře vědomi, že na první ligu je potřeba se připravit pořádně. Vždyť Sokolov na tuto soutěž čekal 22 let a rozhodně v ní chce hrát důstojnou roli.

Na ledě se s Baníkem objevil i Vojtěch Kloz, urostlý obránce, který za Baník dříve pár zápasů odehrál. Nyní se v Sokolově připravuje již poněkolikáté před odchodem na zahraniční angažmá.

Baník se nyní bude připravovat každý den kromě pátků a soboty. Na hráče bude čekat ráno dvouhodinový trénink a odpoledne pak ještě hodinová příprava. Naplánováno je také osm přípravných zápasů. Ten první sehraje Baník ve čtvrtek 8.8. v Ústí nad Labem.