Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
5.8. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Josef Stříbrný i Lubomír Kovařík se zpátky těšili

Několik hráčů mělo v letním období individuální přípravu. Mezi ně patřili i Josef Stříbrný a Lubomír Kovařík.

Vraťme se ještě k postupu do první ligy, jak na oslavy vzpomínáte?

Josef Stříbrný : Vzpomínám na to jen pozitivně, bylo to úžasné. Já jsem vlastně předtím nikdy nic nevyhrál. Hrál jsem samé baráže, play-outy a podobné věci. Takže to pro mě bylo první vítězství a všichni jsme si to užili. A ta sobota, co byla největší oslava, tak to byla paráda se vším všudy. Takže super.

Lubomír Kovařík: Bylo to hezké, užili jsme si to, ale také jsme si teď při nástupu řekli, že je to minulost a už se za tím nebudeme ohlížet. Teď nás čeká velká práce a chceme hrát důstojnou roli v soutěži. To, co bylo, už je minulost a už se k tomu nebudeme vracet.

Sezona byla dlouhá, byl po ní čas na odpočinek?

Lubomír Kovařík: Určitě ano. Dostal jsem možnost trénovat individuálně. Takže to bylo super, že jsem mohl být s přítelkyní, s Amálkou, s rodinou a se známými. Udělal jsem to tak, že jsem trénoval se svým kondičním trenérem. Byli jsme i u moře, takže to bylo super.

Josef Stříbrný: Měsíc jsem si dal volno. Byl jsem na dovolené v Egyptě. Měl jsem individuální přípravu, kondičního kouče. Dojížděl jsem za ním do Teplic a doufám, že na sezonu budu připravený dobře.

Trénovali jste individuálně, jak jste se do společné přípravy těšili?

Lubomír Kovařík: Těšil jsem se. S klukama jsem během té doby byl v kontaktu, i s trenéry. I jsem si potřeboval od nich trochu odpočinout (se smíchem) a teď už zase dobrý.

Josef Stříbrný: Těšil jsem se hlavně na kluky. Ani ne tak na tu dřinu, ale právě na kluky. Dva měsíce trénovat, nezahrát si s nimi fotbálek, to prostě chybí.

Zvažovali jsme po sezoně jiné možnosti než opět angažmá v Baníku?

Lubomír Kovařík: Všechno klape tak jak má. Parta, trenéři, fanoušci super. Takže nebyl problém, že bychom se nedomluvili.

Josef Stříbrný: Šel jsem sem minulý rok, že chceme udělat první ligu. V první sezoně vše klapalo, sedli jsme si. Zázemí také bylo parádní, stejné jako v první lize. Takže po postupu to pro mě byla jediná varianta.

Jaký ten návrat Sokolova byl a jak náročné jsou tréninky na soustředění?

Lubomír Kovařík: Trochu jsme překvapený. Už minulý týden, kdy jsem přijel. Dvě hodiny ráno, dvě odpoledne, takže je toho hodně. Ale zase se budeme těšit na led, doufám, že budeme dobře připraveni a budeme to v soutěži moct dobře zúročit. Chceme hrát důstojnou roli.

Josef Stříbrný: Shodli jsme se klukama, že kdyby byl led hned, tak je to lepší. Bohužel to nejde. První týden v Sokolově byl těžký, takový na rozhýbání. Tohle je již taková spalovačka. Mákneme si, ale máme odpoledne fotbálky a další hry. Stmelí nás to a je to jen dobře.

Jak se Ti na Engadinu líbí?

Josef Stříbrný: Už jsme tu byli v zimě, to byla lyžovačka. V létě je to taky paráda, takže když se sem má jet, tak se těšíme.

Oba jste první ligu hráli. Lubo co, od ní očekáváš?

Lubomír Kovařík: Ten hokej se mění. Jiné to bylo před třema rokama, jiné to bude teď. Uvidíme až to začne, co soupeři. Těžko hodnotit. Určitě to pro nás bude změna a doufám, že se s tím popasujeme a bude vše klapat, jak si přejeme.

Zápasy - DOMA

Zápasy - VENKU
Matej Petretič, jenž nastupuje formou střídavých strtů z Karlových Varů za juniorku Baníku, byl povolán do reprezentace Slovinska U18. Gratulujeme!
Tréninky 09. 12.  - 15. 12.
Tréninky 02. 12.  - 08. 12.
HC Baník Sokolov - HC Tachov 3:4
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde