6.8. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Letní přípravu absolvovala i trojice juniorů

Letní přípravu s A-týmem absolvovala také trojice juniorů ve složení Patrik Kursa, Jan Petrov a Michal Fečo.

Zatímco Michal Fečo si dres A-týmu Baníku vyzkoušel již v uplynulé sezoně, Patrik Kursa a Jan Petrov sbírali zkušenosti s dospělém hokeji za B-tým a všichni také nastupovali za juniory. V květnu však trojici mladíků čekal nástup do galejí prvoligového týmu a v uplynulém týdnu také soustředění na Božím Daru. „Je to náročné, ale stojí to za to. Všichni se připravujeme na sto procent,“ hlásil Jan Petrov, jenž si i pochvaloval podmínky v Apartmánech Engadin. „Je to tady super, máme zde wellness, saunu, vířivku, takže je o nás postaráno,“ byl spokojený útočník, jehož otec byl u dvou postupů do první ligy. Spokojen byl i další odchovanec Patrik Kursa. „Byl jsem tady již jednou s varským dorostem. Prostředí se mi hodně líbí. Tréninkové dávky jsou podobné jako když jsme se připravovali v Sokolově. Ale jiný je to v tom, že trénujeme v jiném prostředí, je tady jiný vzduch.“

Po dlouhých měsících letní přípravy si led již přeje asi každý hokejista. Michal Fečo není výjimkou, ale přesto bratr brankáře Baníku soustředěním nepohrdal. „Vypadá to zatím dobře. Je to tedy těžké, ale je to nezbytná část přípravy, abychom byli připraveni do sezony. Je to něco jiného než v juniorce. Je to silovější, rychlejší a komplexnější. Tréninky mají i větší kvalitu a víc nám to i dá,“ hodnotil hbitý útočník, který si za A-tým zahrál již v loňském ročníku a pokračoval. „Myslím, že všichni bychom chtěli být asi na ledě, ale takhle to máme delší a myslím, že budeme ještě lépe připraveni. Vzhledem ke změnám na zimáku ještě ani není možnost být tam a myslím, že tohle nám dá víc, než kdybychom byli teď na ledě.“

Skok z juniorské kategorie do té dospělé je výrazný. A odlišnosti benjamínci v sestavě Baníku pozorovali již v samotné přípravě. „Největší rozdíl je v silové připravenosti hráčů. Hráči tady se k tomu staví úplně jinak než kluci v juniorce, kde nás tolik nebylo. Má to úplně jiný level. Největší rozdíl je tedy ve váhách, rychlosti a dynamice, zkrátka ve všem,“ říká dobře narostlý obránce Patrik Kursa. Se svým spoluhráčem z juniorky souhlasí i Michal Fečo. „Je to určitě úplně o něčem jiném. Minulý rok skok z juniorské soutěže do druhé ligy také nebyl jednoduchý a nyní je to ještě o level výš. V první lize chodí hrát kluci z extraligy nebo co hrají v mládežnických reprezentacích. Chtěl bych nakouknout do nějakých zápasů, ale bude záležet jen na mě, mé výkonosti a jak se mi bude dařit v přípravě.“

Zúročit letní přípravu a vyzkoušet si aspoň nějaký zápas v první lize, to je shodný cíl všech tří mladých hráčů sokolovské juniorky. „Myslím, že budu lépe připraven silově, fyzicky i kondičně. Doufám, že mi to prospěje. Určitě bych si chtěl za áčko nějaký zápas zahrát, ale jinak si cíle nedávám,“ říká Jan Petrov. V podobném duchu hovoří i Patrik Kursa. „Progres očekávám. Když už nic, tak očekávám, že bychom mohli udělat nějaký úspěch s juniorkou. Dále bych byl rád, kdybych v pozdější fázi sezony dostal nějakou šanci i v A-týmu,“ líčí obránce, který by měl patřit k oporám zadních řad juniorky.

Co si shodně všichni tři hráči pochvalovali, to je parta, která se v Baníku vytvořila. „Parta je suprová. S většinou kluků se díky bráchovi znám delší dobu. A s těmi novějšímu, kteří přišli minulou sezonu jsem se hned poznal. Takovou partu jsem ještě nikdy nezažil. Žádné skupinky, všichni drží pohromadě,“ popisuje Michal Fečo. Nejinak hovoří i Patrik Kursa. „S klukama nemám žádný problém. Myslím, že jsem zapadnul celkem dobře. Samozřejmě někdy padne nějaké horší slovo, když se něco nepovede, ale vše je ze srandy.“ A skvělý kolektiv pak vyzdvihuje i Jan Petrov. „Parta je tady úplně suprová. Pokud někdo nemůže, tak každý pomůže. Je to opravdu super“.

Jak již bylo řečeno. Michal Fečo byl členem týmu již v loňské sezoně. Prostředí A-týmu tak zná nejlépe. A to i díky bratrovi Davidovi. „Bráchu sleduju. Nefláká to a snažím se od něj i hodně odkoukat, protože do toho dává fakt hodně. Takže chci, abych měl stejné nasazení,“ říká směrem k jednomu ze vzorů devatenáctiletý útočník.