Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
8.8. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
K. Mlejnek: Skočili jsme do toho rovnýma nohama

Poměrně pozdě vyjeli na led hokejisté sokolovského Baníku.

Zatímco soupeři horníků již mají odehrány některé přípravné zápasy, na západě Čech v neděli absolvovali mezi mantinely teprve první tréninkovou jednotku. „Byl to náš cíl, a to z několika důvodů,“ vysvětlit kouč Karel Mlejnek.

Tím prvním bylo pozdní ukončení loňské sezony. „Šli jsme z ledu až 11. dubna,“ připomněl sokolovský trenér.

Druhým důvodem byl červnový try-out. „Kromě tří hráčů jsme měli na ledě kompletní mužstvo,“ přibližuje Mlejnek.

Třetím je potom probíhající rekonstrukce sokolovského zimního stadionu. „Byť svoje zázemí tady máme, tak chceme v provizorních podmínkách držet hráče co nejméně,“ pokračuje lodivod hornického celku.

S tímto bodem potom souvisí faktor číslo čtyři. „Měli jsme zkrácené přípravné období, kdy jsme trénovali šest týdnů, a po třítýdenním individuálním programu hráčů jsme chtěli ještě dva týdny dotrénovat mimo led, což nám umožnily Apartmány Engadin, kde jsme byli na soustředění,“ říká Mlejnek.

K tomu je nutno připočíst náročnost nadcházející sezony. „Kromě osmi přípravných zápasů nás čeká 58 mistrovských, proto jsme zvolili co nejzazší termín, kdy půjdeme na led, v kvantu utkání, která nás čekají, nechceme hráčům vzít chuť pracovat,“ má jasno trenér Sokolova.

Pozdnímu termínu odpovídá i tréninkový program. „Skočili jsme do toho rovnýma nohama. Pracujeme od bruslení po dovednosti, ale již se částečně dotýkáme také konceptu hry, velmi podstatná je pro nás nadále kondiční složka tréninku, i mimo led,“ vypočítává Karel Mlejnek.

Zásahy do složení týmu budou již minimální. „Kádr by měl zůstat pohromadě. Ještě přijde z Karlových Varů Kverka, někteří hráči nás mohou doplnit na střídavé starty, ale zbavovat se hráčů nebudeme, i vzhledem k náročnosti sezony potřebujeme nějakých 25 hráčů. Maximálně budeme hledat prostor pro jednoho až dva hráče,“ říká na závěr kouč sokolovských hokejistů.

Festival Za sluncem na koupališti Michal (23. 8.) s našimi hokejisty se blíží. V předprodeji stojí vstupenka 699 Kč, na místě pak 799 Kč.
Pokud však na sekretariátu HC Baník Sokolov (po předchozí domluvě na tel. 606 963 871) nebo v trafice v OD Ural u pana Korela předložíte nebo si zakoupíte permanentní vstupenku na HC Baník Sokolov na sezonu (2019/20), tak si zároveň můžete zakoupit i lístek na festival Za Sluncem za 450 Kč.
Na festivalu vystoupí Kryštof, Mirai, Support Lesbiens a další. Kromě autogramiády se budou křtít také nové dresy jak HC Baník Sokolov, tak i HC Energie Karlovy Vary.
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Rozpis ke stažení
Více - ZDE, plakát - ZDE
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Srpen - 0. týden
Srpen - 1. týden
Srpen - 2. týden
Srpen - 3. týden
Srpen - 4. týden
Ke stažení zde
Přípravné utkání s Kadaní, které se mělo hrát v úterý 27.8.2019 v Nejdku se z technických důvodů překládá na led soupeře.

Hokejisté Sokolova se tento týden budou připravovat v tréninkové hale KV Areny.

K try-outu bylo pozváno 37 hráčů, včetně Kristiána Reichela, hráče Manitoby v AHL, kterému bylo umožněno trénovat s Baníkem.

Na ledě se představí hned několik mladých hráčů, někteří nastupovali v zámoří či v jiných evropských soutěžích. Na try-outu se objeví i někteří hráči, kteří za Baník již nastupovali v minulosti či proti Sokolovu hráli ve druhé lize.

Ze současného kádru se omluvili pouze Patrik Kadeřávek, Tomáš Kvapil, Lubomír Kovařík a karlovarský junior Daniel Zavřel.

Mezi brankáři by se měli představit Ondře Kuchař, Jakub Kašpar a David Fečo.

Chance ligu začneme u dalšího nováčka. Baník odstartuje první ligu na ledě ex-ligového Chomutova ve středu 11.9. 2019. Již nyní zvažujeme možnosti hromadného výjezdu.

V termínu okolo 17.6. pak budou v prodeji permanentní vstupenky. Informaci upřesníme, stejně jako brzy přineseme kompletní rozpis zápasů!

ČT 08.08.2019 17.00: HC Slovan Ústí nad Labem – HC Baník Sokolov
PO 12.08.2019 11.00: HC Energie Karlovy Vary – HC Baník Sokolov
ČT 15.08.2019 17.00: HC Baník Sokolov – HC Stadion Litoměřice (v Ostrově)
PO 19.08.2019 18.00: HC Benátky n. Jizerou – HC Baník Sokolov