Král (Škorpík)

Procházka, Pavlas, Dajčar, Strejček, Kukla, Marcel

Voženílek, Korkiakoski, Kangas, Střondala, Šik, Grim, Štohanzl, Vitouch, Kropáček, Hajšman, Arnošt, Sklenář

V Ostrově Baník zvítězil nad Litoměřicemi

Baník zvítězil i ve třetím přípravném zápase. Tentokrát si hokejisté Sokolova poradili s Litoměřicemi 4:2 po třetinách 2:0, 1:0, 1:2.

Třetí přípravný duel baníkovců hostil Ostrov nad Ohří. Zdejší zimní stadion sokolovskému klubu poskytnul azyl při rekonstrukci kabin a zároveň Baník využil tohoto místa k propagaci hokeje v Karlovarském kraji.

Při účasti Karla Mlejnka (A-tým) a Lukáše Mensatora (U16) u reprezentačních týmů vypomohl Petrovi Holejšovskému opět jako asistent David Hruška. Baník pak postrádal zraněné Petra Přindiše, Patrika Kadeřávka a Tomáše Kvapila. Jaromír Kverka byl ještě k dispozici Karlovým Varům, Michael Čejka a Tomáš Přibyl nastoupili za Most, kam budou mít vyřízeny střídavé starty. Týmu pak vypomohl David Tureček z Karlových Varů.

Slušně zaplněný ostrovský zimní stadion na první branku dlouho nečekal. Josef Stříbrný našel v ideální střelecké pozici Marka Švece a ten propálil Krále v bráně Litoměřic – 1:0. Baník byl v první třetině při chuti a využil hned první přesilovou hru utkání, když se na brankovišti prosadil Jakub Vrána – 2:0.

Šance si v prvním dějství vypracovali i hosté, ale Fečo vytáhnul skvělé zákroky a když Litoměřice nevyužily ani dvě početní výhody, vedl Baník po první dvacetiminutovce o dva góly.

V úvodu druhé třetiny si přesilovku zahrál Baník, ale následně převzali iniciativu hosté. Fečo byl však pozorný a postupem času se Sokolov dostával více do útočného pásma. Navíc se na stranu Baníku přiklonilo štěstí, když se obránce Petr Vodička vydal do ofenzivy a jeho nahození před bránu se odrazilo za záda Krále – 3:0. Tento stav vydržel i po čtyřiceti minutách.

Na začátku třetí třetiny hrál Baník znovu přesilovou hru a tentokrát úspěšně. Vydařenou střelou se prezentoval Tomáš Vracovský, který v tomto zápase nastoupil s kapitánským céčkem – 4:0. Poté Sokolov ubránil i díky Fečovi další oslabení a v závěrečné desetiminutovce se ke slovu dostali také hosté. V 52. minutě ukončil neprůstřelnost Feča Vojtěch Kropáček – 4:1. V závěru Litoměřice zvýšily svůj tlak, ale výsledkem bylo jen zkorigování skóre brankou Markuse Korkiakoskiho – 4:2. Při power-play Stadionu v posledních dvou minutách se stav již neměnil.

Baník tak i potřetí v přípravných zápasech zvítězil a nutno podotknout, že si výhru zasloužil. Hráči podali proti prvoligovému soupeři solidní a obětavý výkon, podpořený výborným Fečem. Po utkání si tak tým mohl se svými fanoušky vychutnat tradiční děkovačku.

K dalšímu přípravnému zápas baníkovci zamíří v pondělí 19.8. do Benátek nad Jizerou. Poté hraje Sokolov v Bayreuthu a v Kadani. „Doma“ se Baník představí až v neděli 1. 9., kdy od 16:00 budeme v Chebu hostit Bayreuth Tigers, který nastupuje v německé DEL2. Na zajímavou konfrontaci se zahraničním soupeřem jsou všichni příznivci srdečně zváni.