18.8. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Baník jede v pondělí do Benátek

HC Baník Sokolov má před sebou čtvrtý přípravný zápas.

Baníkovce čeká zatím nejdelší cesta během přípravného období. Již se vraceli s úspěchem z Ústí nad Labem, z Karlových Varů, i z Ostrova, kde porazili Litoměřice. Nyní Baník zajíždí na led Benátek nad Jizerou.

Benátky jsou zapojeny v projektu Bílých tygrů Liberec a mají za úkol především vychovávat mladé hokejisty pro extraligu. A to se jim poměrně daří. Na soupisce Benátek tak nalezneme hned několik talentovaných hráčů. Nově byl ale mezi hráče pondělního soupeře zařazen i Radek Duda, sokolovský odchovanec a velký srdcař Baníku. Radek Duda se totiž rozhodl, že si ještě prodlouží i hráčskou kariéru a Benátkám vypomůže. V organizaci totiž působí i jako trenér.

Benátky prozatím v přípravě odehrály čtyři přípravné zápasy. Všechny na domácím ledě a všechny proti zahraničním protivníkům. S běloruským Soligorskem Středočeši prohráli 0:3, s ruským Novokuzněckem 2:4 a s německým Lausitzer 3:4 po prodloužení. Jedinou výhru – 4:0 si pak svěřenci bývalého skvělého obránce Valdemara Jiruše připsali proti kazašskému Pavlodaru. Ve dvou utkáních za Benátky nastoupil i Michal Hotěk, útočník, jenž byl členem loňského úspěšného kádru a který je ve středočeském týmu na zkoušce.

Baník by měl v pondělí nastoupit i s čerstvou posilou Martinem Rohanem a také premiérově s Jaromírem Kverkou. Dokáže Sokolov navázat na předešlé úspěšné tři duely? Utkání v Benátkách se hraje v pondělí 19. 8. 2019 od 18:00 hodin.