7.9. 2019 | A-tým | Redakce
Trénink na buly s Robertem Reichelem

Po půlroce se znovu zjevil na tréninku sokolovského áčka trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana Robert Reichel.

Při své poslední únorové návštěvě ještě v druholigovém Baníku popřál hráčům postup do vyšší soutěže. Teď zavítal již do prvoligového klubu. "Je to velký úspěch pro Baník i pro tohle město. Je vidět, že práce co tady Karel Mlejnek se svým asistentem dělají, tak k něčemu byla. I pro region je dobře, že bude mít Sokolov v první lize svoje mužstvo, které si myslím je schopné hrát s kýmkoliv, a že bude trápit těžší soupeře," předesílá někdejší kapitán české reprezentace.

Robert Reichel byl na ledě celý trénink. "Byl velmi dobrý, kluci měli velkou chuť. Je dobře, že sem rádi chodí, že nedělají hokej jenom proto, že musí," poukázal.

Mezi mantinely nebyl pouze jako pozorovatel. Hráčům Baníku sám znovu předával bohaté zkušenosti nabyté na devíti světových šampionátech, dvou olympijských hrách, nebo během 830ti zápasů v NHL. "Věnovali jsme se hlavně specifickým věcem jako jsou bule," prozradil Robert Reichel.

Ten zaznamenal u baníkovců velký pokrok. "Když jsem tady byl poprvé, měli s tím velké problémy, nevěděli vůbec, jak se postavit. Dneska už to bylo pouze o detailech, kterými můžou důležitou buly v zápase změnit ve svůj prospěch."