11.9. 2019 | A-tým | Redakce
Baník začíná Chance ligu v Chomutově

Po 5 měsících soutěžní zápas. Chance ligu zahájíme ve středu 11.9.2019 od 17.30 na ledě Pirátů v Chomutově

Přesně na den 5 měsíců. Tak dlouho trvala pauza od posledního zápasu, který hráči Baníku vyhráli na ledě Moravských Budějovic a odstartovali tím postupové oslavy. A hned první zápas v Chance lize přinese podkrušnohorské derby. Vlastně se střetávají dva nováčci. Chomutovští Piráti totiž v loňské sezoně nezvládli baráž a sestoupili z extraligy. Dlouho nebylo jasné, jak se v klubu podaří vyřešit problematickou finanční situaci a kdo bude novým vlastníkem klubu. Nakonec se zdá, že se situaci povedlo úspěšně vyřešit a Piráti mohli zahájit přípravu na své účinkování v Chance lize. Během přestupního období opustila klub většina hráčů, včetně trenéra Vladimíra Růžičky, který následně začal působit jako poradce trenérů v sousední Kadani. Piráti pod vedením trenéra Martina Štrby začali stavět nový tým. V přípravě se jmi výsledkově dařilo střídavě. Z 10 přípravných zápasů dokázali vyhrát přesně polovinu. Co je zajímavé, že s týmy z Chance ligy však prohráli pouze jednou a to na ledě Stadionu Litoměřice. Úspěšně naopak zvládli zápasy s Ústím nad Labem, se Slavií, doma v odvetě s Litoměřicemi a dvakrát přehráli kadaňské Trhače.

Co se týmu týče, disponují Piráti velmi mladým týmem (stejný věkový průměr jaký má Baník, jen jsou Piráti v průměru o 1kg méně vážící a o 1cm menším týmem). Z hlediska zkušeností je největší osobností týmu Marek Tomica, který v klubu zůstal jako jeden z mála i po loňské nevydařené sezoně. Jeho 1001 zápasů v extralize budí respekt. V týmu jsou i další hráči s extraligovými zkušenostmi. Ať už je to z karlovarské Energie příchozí útočník Stloukal, útočník Sklenář, nebo obránce Martin Rýgl, který má na svém kontě pro změnu 437 extraligových zápasů. Piráti do svých řad jako již skoro tradičně angažovali opět i cizince. Letos se můžeme těšit na švédského obránce Viktora Langa, nebo na zámořské útočníky Darbyho LlewellynaTaylera Thompsona. V bráně by se měl v úvodních utkáních objevovat jako jednička chomutovský talent Dominik Pavlát, který do Chance ligy v posledních dvou sezonách nakoukl již při střídavých startech v Kadani. Mladý vzduch do kabiny a útoku Pirátů přináší sedmnáctiletý Josef Koláček nebo šestnáctiletý Stanislav Vrhel, který byl se 6 góly a 4 asistencemi navíc nejproduktivnějším chomutovským hráčem v přípravných zápasech .

Sokolovští hráči mají za sebou kvalitně absolvovanou přípravu. Trenér Mlejnek má k dispozici téměř kompletní kádr, s jistotou nebude mít k dispozici dlouhodobě zraněného obránce Tomáše Kvapila. Sokolov již v přípravě ukázal, že je schopen potrápit jakékoli mužstvo Chance ligy. Hráči jsou připraveni odevzdat maximálně bojovný výkon a myslíme, že k vidění na chomutovském zimním stadionu bude atraktivní a zajímavý hokej. Pokud hráče při jejich vstupu do Chance ligy nebudete schopni podpořit osobně na zimním stadionu, lze utkání sledovat v textové reportáži na  www.onlajny.com a k dispizci bude také TV Stream na stránkách www.hokejka.cz.

Piráti Chomutov - HC Baník Sokolov, středa 11.9.2019, 17:30 hodin.

První domácí zápas pak hráči HC Baník Sokolov odehrají v sobotu 14.9.2019 od 17:00 hodin HC RT Rotax Poruba.