Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
12.9. 2019 | Stará garda | Redakce
Garda vyjíždí za obhajobou do Kijeva

Garda vyjíždí za obhajobou do Kijeva

Prvními tréninky na ledě zahájila na začátku září svou další sezonu i stará garda sokolovského Baníku hrající pod názvem HC Old boys Sokolov

Sezonu zahajuje tým sice o rok starší, bez velkých změn na soupisce, ale i tak velmi zostra a s velkým elánem. Již na konci září ji čeká turnaj v ukrajinském hlavním městě. Místní organizátoři si náš tým velmi oblíbili a tak přišlo pozvání k obhajobě loňského vítězství.

Turnaj se koná ve dnech 26.-29.9 a na turnaj doprovodí tým jako již tradičně i někteří věrní fanoušci. Old boys nastoupí v následující sestavě, která je doplněna několika málo novými hráči na zkoušku a hráči hostujícími i z jiných klubů.:

P. Hruška, R. Šenkýř – P. Suchopár, D. Šafář, J. Krátký, P. Szabo, P. Hampl – P. Petrov, V. Dobřemysl, Z. Sopr, V.  Borolič, T. Borolič, F. Werner, P. Mikeš, R. Trojan, M. Vinš. Metodik: Borolič st, Kustod: P. Dušek.

V plánu na letošní sezonu je dále účast na řadě tradičních turnajů, jako jsou turnaje v Selbu, Klatovech a dnes už i v Košicích. Dále se tým chystá vyjet reprezentovat naše město a klub opět i do zahraničí. Po Kijevu je další výjezd plánován na přelom listopadu a prosince do srbského Nového Sadu. Sportovním a společenským vrcholem sezony by pak mělo být uspořádání druhého ročníku domácího turnaje West Bohemia Cup 2020, který by se v nadcházející sezoně měl konat o posledním únorovém víkendu. Již nyní na přípravě turnaje pracujeme a věříme, že bude minimálně stejně vydařený, jako byl ten premiérový ročník.

Krátké zprávy
Jasným vítězstvím skončilo první přípravné utkání, které na sokolovském zimním stadionu odehrála 11. listopadu česká reprezentace do 16 let. Místo stejně staré reprezentace Švýcarska nakonec dorazil dorostenecký tým karlovarské Energie. Mladí reprezentanti si vytvořili náskok už v první třetině a nakonec vyhráli 5:1.
V sobotu 13. listopadu pak bylo původně v plánu utkání s dorostem pražské Sparty. Nakonec však došlo na odvetu proti energetikům. Ta vyšla lépe karlovarskému týmu, který zvítězil 4:1. 
Sportovní manažer a trenér A-týmu se pro karlovarský Český rozhlas rozpovídal o proběhlé přípravě na novou sezonu, spolupráci s extraligovými týmy i plánech před startem Chance ligy. Celý rozhovor najdete ZDE.
Aktualizace (8.9.2021): 
JUNIOŘI: 
Sokolov - Klášterec 4:3
Sokolov - Třemošná 1:8 (fotografie)
Most - Sokolov 5:3
Sokolov - Tábor 3:1 a 0:2 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Sokolov - Třemošná 2:0 a 0:1 (turnaj - hráno 2x1 třetina)
Klášterec - Sokolov 4:7
Sokolov - Most 3:0
Kadaň - Sokolov 6:9
Sokolov - Kadaň 2:4

DOROST:

Sokolov- Třemošná 2:6  (fotografie)
Sokolov - Drážďan 2:6
Most - Sokolov 2:10
Vlašim - Sokolov 3:4
Kadaň - Sokolov 0:4
Plzeň Wolves - Sokolov 4:1
Sokolov - Most 4:1
Sokolov - K. Vary 12:4

9. třída:
Třemošná - Sokolov 2:3
Trenér Marek Brzobohatý: Deváťáci hráli velice vyrovnaně, po celou dobu utkání vedli. Zbytečnými vyloučeními v poslední třetině dali soupeři šanci na možný lepší výsledek, to se však nestalo a vezou v krátké době podruhé z Třemošné vítězství o jednu branku.

7. třída:
Třemošná - Sokolov 8:4
Trenér Marek Brzobohatý: Baníkovští sedmáci dlouho drželi krok se skvěle kombinujícím soupeřem, kdy na konci druhé třetiny byl stav 4:3. Jejich bojovnost a nasazení dělalo soupeři velké problémy. Do posledního dějství chtěli baníkovci pokračovat ve stejným tempu, leč přestávka a únava si vybrala daň a nakonec utkání skončilo v poměru 8:4.MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).