Ml. celky finančně podporuje město Sokolov
12.9. 2019 | Stará garda | Redakce
Garda vyjíždí za obhajobou do Kijeva

Garda vyjíždí za obhajobou do Kijeva

Prvními tréninky na ledě zahájila na začátku září svou další sezonu i stará garda sokolovského Baníku hrající pod názvem HC Old boys Sokolov

Sezonu zahajuje tým sice o rok starší, bez velkých změn na soupisce, ale i tak velmi zostra a s velkým elánem. Již na konci září ji čeká turnaj v ukrajinském hlavním městě. Místní organizátoři si náš tým velmi oblíbili a tak přišlo pozvání k obhajobě loňského vítězství.

Turnaj se koná ve dnech 26.-29.9 a na turnaj doprovodí tým jako již tradičně i někteří věrní fanoušci. Old boys nastoupí v následující sestavě, která je doplněna několika málo novými hráči na zkoušku a hráči hostujícími i z jiných klubů.:

P. Hruška, R. Šenkýř – P. Suchopár, D. Šafář, J. Krátký, P. Szabo, P. Hampl – P. Petrov, V. Dobřemysl, Z. Sopr, V.  Borolič, T. Borolič, F. Werner, P. Mikeš, R. Trojan, M. Vinš. Metodik: Borolič st, Kustod: P. Dušek.

V plánu na letošní sezonu je dále účast na řadě tradičních turnajů, jako jsou turnaje v Selbu, Klatovech a dnes už i v Košicích. Dále se tým chystá vyjet reprezentovat naše město a klub opět i do zahraničí. Po Kijevu je další výjezd plánován na přelom listopadu a prosince do srbského Nového Sadu. Sportovním a společenským vrcholem sezony by pak mělo být uspořádání druhého ročníku domácího turnaje West Bohemia Cup 2020, který by se v nadcházející sezoně měl konat o posledním únorovém víkendu. Již nyní na přípravě turnaje pracujeme a věříme, že bude minimálně stejně vydařený, jako byl ten premiérový ročník.

Krátké zprávy
29. týden (18. 7. - 24. 7.) - ZDE
30. týden (25. 7. - 31. 7.) - ZDE
Semifinálový přemožitel Baníku jihlavská Dukla se do Tipsport extraligy neprobojovala, v příští sezoně tak bude znovu hrát Chance ligu. V pátém utkání v pondělí 25. dubna prohrála Jihlava na ledě chomutovské arény 3:6 a celkově Rytíři zvítězili 4:1 na zápasy.
Další neznámá, co se účastníků Chance ligy 2022/23 týče, je vyřešená. Třináctým týmem, který doplnil už známé kluby jsou DRACI PARS Šumperk. Tým, který nejprve poslal do nižší soutěže Ústí nad Labem, zvládl i baráž s Táborem a po výhře 4:1 na zápasy zůstává v první lize.
Poslední tajenkou tedy zůstává, kdo uspěje v baráži o extraligu a jestli bude druhou nejvyšší soutěž v příští sezoně znovu hrát Jihlava nebo do ní "spadnou" kladenští Rytíři.
Posíláme gratulace do Jihlavy! Tamní Dukla, přemožitel Baníku v semifinále play off, porazila v šestém utkání Vsetín 1:0 a celkově ve finále zvítězila 4:2 na zápasy. Kromě poháru pro vítěze Chance ligy 2021/22 získala také právo bojovat o účast v příštím ročníku nejvyšší soutěže.

Barážová série s kladenskými Rytíři hraná na čtyři vítězná utkání začíná v neděli 17. dubna na ledě Kladna.
MŠMT Činnost klubu byla v roce 2020 podporována z dotace MŠMT Program VIII - Organizace sportu ve sportovních klubech, č. rozhodnutí 502017_8_0465 (evidenční číslo projektu: SPORT-VIII-1282/2017). Dotace byla použita na zajištění činnosti klubu, zejména pak na zajištění trenérů pro mládežnické kategorie a materiál (výzbroj a výstroj).