15.9. 2019 | A-tým | Tomáš Bouda
Tomáš Rohan: Diváci jsou fantastičtí

Sokolov má za sebou domácí premiéru v první lize po 22 letech. Do ní vedl mužstvo kapitán Tomáš Rohan.

Utkání pro diváky bylo velmi zajímavé. Hosté se ujali vedení 0:2, Baník ale skóre otočil, když ještě sedm minut před koncem vedl 3:2. Nakonec ale Poruba skórovala ještě třikrát a odvezla si ze Sokolova všechny body. „Zápas se mi hodnotí velmi těžko. Makali jsme, dřeli jsme a prohráli jsme 3:5. Ale nedáváme hlavy dolů. Víme, že jsme odehráli dobrý zápas a budeme se snažit sebrat body ve Vsetíně,“ myslel již na další zápas Tomáš Rohan. Baník v obou dosavadních utkáních měl více šancí, než soupeř, který v několika případech skóroval s notnou dávkou štěstí. „Může se to zdát, ale nechceme se na to vymlouvat. Gól jako gól. Plyne to ze soupeřova tlaku do brány, kdy Kuchta nevidí a pak to propadne. Ale na to bych se určitě nevymlouval. Góly dostáváme a tolik dostat jich nemůžeme. Pět gólů je moc,“ je si vědom sokolovský kapitán.

Baníku se v přípravě dařilo. A to jak herně, tak střelecky. V mistrovských zápasech, až na vyrovnávací gól s Porubou na 2:2, se zatím střelecké štěstí od Baníku odvrací. „Šance si vytvoříme, i dneska jsme si jich vypracovali hodně, ale nepadá to. Nějakou pílí a tréninkem je potřeba to prorvat a ono to přijde,“ říká odhodlaně odchovanec sokolovského hokeje. Ten minulý zápas nedohrál. Po hrůzostrašném pádu a nárazu na hranu mantinelu útočník Baníku odstoupil. Naštěstí z nepříjemného střetu vyvázl pouze s jedním stehem nad obočím a pořádným koňarem. Do sobotního utkání s Porubou šel sice sokolovský kapitán se sebezapřením, ale bral situaci tak jak nastala. „Také se nechci na to vymlouvat, že by mě to limitovalo. Šel jsem do zápasu, že budu ok a snažil jsem se to odmakat, odbránit a udělat maximum co se dalo,“ líčí bez ohledu na předchozí zápas Tomáš Rohan.

Sokolovští diváci se ani tentokrát bodů nedočkali. Ale způsob, jakým se po sobotním utkání s mužstvem rozloučili, ten bral dech. Baníkovce do kabin doprovázelo mohutné skandování Baník, Baník. I hráči Poruby uznale pokyvovali hlavami. „Já musím říct, že diváci jsou fantastičtí. Od loňské sezony, přípravných zápasů, to je neskutečný, co předvádějí. Patří jim velký dík. A právě i proto jim chceme dávat domácí vítězství a vozit body i z venku,“ děkuje kapitán Baníku fanouškům. Úvod prvoligové sezony je náročný. Hned v pondělí Baník zajíždí do Vsetína, kde se dá očekávat elektrizující atmosféra. „Těšíme se určitě moc. Je to takový svátek hokeje. Když jsem hrál ve Varech extraligu, tak svátek hokeje byla Sparta. Tady v první lize si myslím, že je to Vsetín. Budeme ale bojovat a budeme chtít na Vsetíně bodovat,“ vyhlíží pondělní utkání Tomáš Rohan.