16.9. 2019 | A-tým | Redakce
Ve třetím kole za Valachy

Po ranním krátkém rozbruslení se vydávají sokolovští hokejisté hned k dalšímu zápasu Chance ligy.

Tentokráte jim los přiřadil soupeře ověnčeného velkými úspěchy v novodobé české extralize VHK Robe Vsetín. Klub, který po velkých úspěších musel díky finančním problémům následně z extraligy odstoupit, a trápil se v krajských soutěžích. Před několika lety se ovšem podařil restart, nastartovala se v regionu opět hokejová euforie a klubu se podařilo postoupit až zpět do Chance ligy. Po krátké adaptaci se loni už Vsetínu velmi dobře povedla odehrát základní část soutěže a svou kvalitu potvrdil následně i v play off. Na letošní jubilejní 80 sezonu byl tým kolem Jiřího Dopity ještě doplněn a kvalitativně se dále posunul a oprávněně je tak Vsetín pasován na jednoho z favoritů celé soutěže. Strážit brankoviště přišel budějovický odchovanec David Gába, v obraně zkušenostmi dominuje Jiří Drtina, který odehrál extraligové zápasy v dresech Slavie, Chomutova, Kladna a jednu sezonu strávil také v sousední karlovarské Energii. V útoku vsetínští přišli v průběhu léta o talentovaného Roba, který zamířil do Plzně, ale hráči jako Kucharczyk, Rehuš, nebo Tůma jej kvalitou zcela jistě nahradí.

Sokolovský kapitán Tomáš Rohan ve svém rozhovoru zmínil, že hrát ve Vsetíně, je v rámci Chance ligy svátek hokej. Věříme, že si to sokolovští hokejisté takto užijí, předvedou opět bojovný výkon a třeba se jim podaří favorita překvapit a urvat první prvoligové body. Urvat poprvé v zápase tři body má ambici po dvou, ne úplně vydařených kolech, poněkud překvapivě i domácí tým. V prvním kole totiž překvapivě doma nestačil v prodloužení na Frýdek Místek, aby pak v následujícím kole prohrál v základní hrací době i na ledě Havířova. Nic jiného, než tři body tedy v nadcházejícím zápase určitě nebere. Poslední zápas HC Baník sehrál na Lapači v sezoně 1993/94 a prohrál jej vysoko 11:0. Avšak ve stejné sezoně byl Baník prvním týmem v soutěži, který ve 21. kole Vsetín porazil, výsledkem 4:3. Jak se vše vyvine dnes, můžete sledovat přímo na Zimním stadionu Na Lapači od 17:30 hod., nebo prostřednictvím textového přenosu na www.onlajny.com či díky TV streamu přenášeném na www.hokejka.cz.

Chance liga odstartovala naplno, takže hned ve středu 18.9. pak hrajeme opět doma! Od 18.00 přivítáme Frýdek Místek.