4.10. 2019 | Mládež | David Prachař
Pojď hrát hokej!

V rámci Týdne hokeje proběhla v sobotu 28. září na sokolovském zimním stadionu náborová akce "Pojď hrát hokej".

Co je vůbec Týden hokeje?
Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče. Jedná se o akce, při nichž mají děti unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče mají možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí. Pro účastníky jsou připraveny drobné dárky s hokejovou tématikou.

Pojď hrát hokej
Pojď hrát hokej je čtyřletým rozvojovým projektem Českého svazu ledního hokeje, který navazuje na předchozí aktivity realizované pod tímto názvem a zaměřené především na podporu náborů v hokejových klubech.

Akce Pojď hrát hokej se odehrává dvakrát ročně. První akce se odehrála na zimní stadionu 26. ledna, kdy akci navštívilo 24 dětí. Druhé kola této akce bývají na úkor prvních akcí, co se dětí týče, slabší. i tak ovšem v sobotu dorazilo 13 dětí, což je krásný počet. Trenérský štáb byl na této akci zastoupen těmito trenéry: Ivan Říha, Richard Gregor, David Prachař, Jiří Benešovský, Ilja Bubenšikov a Jan Pfister. Z A-týmu na tuto akci dorazil Patrik Kursa a bývalý hráč David Hruška.

Během hodiny někteří dělali první krůčky na ledě, všichni se zapojili do her (forma, kterou jsou tréninky vedeny), zastříleli si na gólmana a také sledovali modelové utkání základny. Na závěr si všichni zakřičeli týmový pokřik a především si celé dopoledne náramně užili.

Doufáme, že se Vám akce líbila, a že se co nejdříve uvidíme na tréninku základny.