Ml. celky finančně podporuje město Sokolov Partnerský klub HC Energie Karlovy Vary
6.10. 2019 | Mládež | Kateřina Kundertová | Převzato: mladeznickyhokej.cz
Sokolov rozjíždí projekt životních dovedností. Inspiroval se v Anglii

Sokolovská organizace rozjíždí nový projekt inspirovaný anglickou fotbalovou akademií. V tematických měsících se bude věnovat s žákovskými a mládežnickými týmy životním dovednostem, navrch přijde program ‚Patron‘. O nové vizi povídá stěžejní postava Karel Mlejnek, rovněž asistent trenéra národního týmu.

„Jde o víceletý projekt, který bude obsahovat řadu témat a věnovat se mu budeme v měsících říjnu a lednu. Chceme hráčům ukázat něco více než jenom hokej,“ zobecňuje hlavní myšlenku projektu.

Cíle si malý klub v nejmenším regionu České republiky dává vysoké. „Snažíme na hokej nahlížet tak, aby to pro mladé a malé hráče nebyl jenom samotný sport. Měl by to být prostředek, který by mohl pomoci k výchově a ke zlepšení aktuálního i budoucího života hráčů a jejich rodin,“ přibližuje Karel Mlejnek.

Naplňování daných cílů chce Sokolov dosáhnout formou zábavných přednášek, které budou probíhat v rámci tréninkových plánů jednotlivých kategorií. „První přednášky povede paní magistra Alena Šnicerová, která bude povídat o studijních dovednostech a časovém rozvržení dne,“říká hlavní trenér A-týmu.

Vzhledem k tomu, že se přednášky kromě juniorů nebo dorostenců týkají i žákovských výběrů, udržení pozornosti po celou dobu bude klíčovým faktorem. „Musí to kluky bavit, takže formou zážitkové pedagogiky bude paní učitelka klukům dávat impulzy a debatovat s nimi, jak vhodně si časově poskládat den. Jak efektivně čas využít, kdy doma studovat a podobně, aby se kluci připravili na nadcházející den, případně týden,“ nastiňuje.

„Když si ze šedesáti minut odnesou kluci dvě nebo tři informace, může to pomoci jim i rodině. Když to úplně přeženu, může to pomoci i české společnosti jako takové,“ mírně nadsazuje dopad, kterého by chtěl Sokolov dosáhnout. Nic ale není nemožné, kvalitní člověk může vyrůst z každého.

Po měsících přestávky, která ale nezůstane bez speciálního programu pro mládež i hlavní tým, přijede na západ Čech Roman Staša, bývalý mládežnický reprezentant. „Bude opět záživnou metodou povídat o vyjednávání a regulaci emocí,“říká Mlejnek.

Jeden rok a konec? Tak to v plánu rozhodně není, už na další sezonu má dvaačtyřicetiletý kouč v hlavě další zajímavá témata. Možná ještě zábavnější než ta otevírací. „Okruhů máme celou řadu. Půjde o velká témata, jako jsou znalosti nutné pro přežití a první pomoc, základní sebeobrana, opravování věcí v domácnosti a vaření nebo dopravní dovednosti,“ vyjmenovává.

V českých klubech se podobné dlouhodobé projekty neobjevují, i inspirace pro Sokolov přišla ze zahraničí a jiného sportovního odvětví. „Je to pro nás absolutně nový projekt, který nevychází z mé hlavy, ale pracoval jsem na něm od června. Dělají to vyhlášené akademie, nevím, zda hokejové, ale fotbalové určitě ano. U jedné anglické jsem se i inspiroval, ale bylo potřeba ušít to na náš malý klub,“ prozrazuje Mlejnek.

Jak už bylo řečeno, nejenom ‚životní dovednosti‘ budou speciální náplní právě probíhajícího ročníku. Už v minulé sezoně se přenesla akce na propojení mládeže a hlavního mužstva. „Pro jednotlivé mládežnické kategorie jsme udělali den s A-mužstvem. Týmy přišly do kabiny a viděly, jak pracujeme u videa i na tréninku mimo led. Pak koukaly na náš trénink na ledě a na závěr šli hráči áčka s mládežnickými týmy na led,“ vypráví.

Nadstavbou na propojování celků je akce ‚patron‘. „Každý mládežnický tým si vybral jednoho hráče A-týmu, který s nimi bude v reprezentačních pauzách chodit na led i mimo něj. Udělá se beseda, aby mladí hráči zjistili, co všechno obnáší život prvoligového hokejisty. Chceme, aby hráč šel se svým týmem i jako kouč do utkání a poznal to také z druhé strany,“ uzavírá Karel Mlejnek, kouč seniorského mužstva.

Tréninky 21. 10. - 27. 10.
Tréninky 14. 10. - 20. 10.
Zápasy doma - ZDE
Tréninky od 7. 10. do 13. 10.
zápasy venku - ZDE
Termíny pro platbu - ZDE
Odkaz - ZDE
HC Baník Sokolov hledá hostesky do VIP místností. Zájemkyně ať se hlásí na email: suchoparova@hcsokolov.cz
Byla aktualizována soupiska A-týmu včetně nových profilových fotografií
HC Baník Sokolov přijme pořadatele - vhodné pro studenty/studentky (obsluha parkoviště, směrování diváků, kontrola vstupenek). Informace na e-mailu plachy@hcsokolov.cz
Hobby tréninky pokračují i v sezoně 19/20 vždy pravidelně každý pátek od 7:15 do 8:15 pod vedením Tomáše Kvapila. První trénink je naplánován na 6. 9. 2019.
Členské příspěvky - zde
a nastupuje jako hlavní trenér u A-týmu HC Stadion Cheb. Klub tímto děkuje za odvedenou práci a přeje štěstí v novém působišti. V HC Baník Sokolov tak dochází ke změnám u juniorů a dorostu. Hlavním trenérem juniorů bude Petr Holejšovský, asistenty Jiří Parkmann a David Hruška. Hlavním trenérem u dorostu bude Jiří Parkmann, asistentem Miroslav Diblík.
Bez utkání A-týmu v pondělí (doma)
Bez utkání A-týmu ve středu (doma)
S utkáním A-týmu v pondělí (doma)
Ke stažení zde